Wiadomości

Asfalt na Kombatantów później niż planowano. Są problemy z dostawą masy bitumicznej

23 listopada 2021, 13:31
fot. gorzowianin.com
Trwają prace przy remoncie drugiego odcinka ul. Kombatantów wraz ze skrzyżowaniem z ul. Szarych Szeregów. W środę wykonawca planował wylać pierwszą warstwę asfaltu, jednak nic z tego nie wyjdzie, bo są opóźnienia w dostawie masy bitumicznej. Dlatego też układanie warstwy wiążącej zaplanowano na piątek. Dalsze prace związane z układaniem warstwy ścieralnej i wykonaniem oznakowania poziomego planowane są z kolei na początku grudnia.

Portal gorzowianin.com informował we wtorkowy poranek o kolejnych pracach, które ruszyły przy ul. Kombatantów i skrzyżowaniu ul. Kombatantów z Szarych Szeregów. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule "Trwa frezowanie asfaltu na Kombatantów i skrzyżowaniu z Szarych Szeregów".

Zgodnie z planem wykonawcy, we wtorek 23 listopada miał zostać sfrezowany asfalt, natomiast w środę 24 listopada miało zostać przeprowadzone układanie warstwy wiążącej. Jak się okazało, tego planu nie uda się w pełni zrealizować, ponieważ są problemy z dostawą masy bitumicznej. Jak poinformowała firma Eurovia Polska, będzie opóźnienie w dostawie, dlatego też asfalt będzie wylewany dopiero w piątek 26 listopada, a nie tak jak wcześniej zakładano w środę 24 listopada. 

W związku z tym na remontowanym odcinku ul. Kombatantów w środę 24 listopada i w czwartek 25 listopada zostanie przywrócona wcześniejsza organizacja ruchu, tj. ruch jednokierunkowy od Grota Roweckiego do Szarych Szeregów. Dotyczy to także autobusów MZK – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

W piątek 26 listopada remontowany odcinek ulicy Kombatantów będzie ponownie zamknięty dla ruchu drogowego. Skrzyżowanie ulic Kombatantów - Bora Komorowskiego - Szarych Szeregów będzie otwarte, będzie tam już funkcjonować ruch okrężny. Dalsze prace związane z układaniem warstwy ścieralnej i wykonaniem oznakowania poziomego planowane są na początku grudnia.

Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, w dniach 24 - 25 listopada nie będzie obowiązywał objazd dla linii autobusowych 104, 114, 123, 124, 132, 137, 501 przez ulicę Obrońców Pokoju. W tych dniach autobusy będą kursować w kierunku pętli Ustronie i Dekerta-Szpital przez ul. Kombatantów i Szarych Szeregów. 
Objazd dla linii autobusowych przez ul. Obrońców Pokoju będzie obowiązywał ponownie w piątek 26 listopada. Od 27 listopada do odwołania autobusy będą  w dalszym ciągu kierunku śródmieścia kursowały  ulicami Szarych Szeregów i Okulickiego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości