Wiadomości

Noga z gazu. Pod Gorzowem będą trzy odcinkowe pomiary prędkości

23 listopada 2021, 12:35
zdjęcie poglądowe fot. canard.gitd.gov.pl
GITD szykuje kolejny bat na kierowców lubiących mocniej nacisnąć pedał gazu. W okolicach Gorzowa pojawią się trzy odcinkowe pomiary prędkości. Inspekcja ogłosiła przetarg na dostarczenie urządzeń, te mają zostać zamontowane maksymalnie po 70 tygodniach od podpisania umowy

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego chce w całej Polsce zamontować 39 odcinkowych pomiarów prędkości. Jak czytamy w zamówieniu, systemy muszą wykonywać pomiary bez przerwy, również w trudnych warunkach pogodowych, rejestrować prędkość pojazdów co najmniej od 30 do 220 km/h, identyfikować rodzaj pojazdu, wykonywać wysokiej jakości zdjęcia bez względu na porę dnia. 

Odcinkowy pomiar prędkości mierzy, z jaką prędkością dany pojazd przejechał wyznaczony odcinek. Jeśli średnia prędkość będzie wyższa od dopuszczalnej, to kierowca automatycznie otrzyma mandat.

W okolicach Gorzowa takie urządzenia mają pojawić się w trzech miejscach, a dodatkowe dwa są na liście rezerwowej. W pierwszej kolejności brane są pod uwagę następujące odcinki:

DW 132 pomiędzy Łupowem a Motylewem

DW 151 pomiędzy Łubianką a Barlinkiem 

DK 24 pomiędzy Chełmskiem a Przytoczną (skrzyżowanie na Rokitno)

na liście rezerwowej są też odcinki:

DW 132 w miejscowości Białcz

oraz w Międzyrzeczu na ulicy Mieszka I

– CANARD dysponuje dziś 30 odcinkowymi pomiarami prędkości. W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku zarejestrowały one blisko 600 tys. przypadków przekroczenia przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości – informuje ITD.

Lista wszystkich odcinkowych pomiarów prędkoście na terenie województwa lubuskiego dostępna jest na portalu Lubuskie24.pl

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości