Noga z gazu. Pod Gorzowem będą trzy odcinkowe pomiary prędkości

23 listopada 2021, 12:35
zdjęcie poglądowe fot. canard.gitd.gov.pl
GITD szykuje kolejny bat na kierowców lubiących mocniej nacisnąć pedał gazu. W okolicach Gorzowa pojawią się trzy odcinkowe pomiary prędkości. Inspekcja ogłosiła przetarg na dostarczenie urządzeń, te mają zostać zamontowane maksymalnie po 70 tygodniach od podpisania umowy

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego chce w całej Polsce zamontować 39 odcinkowych pomiarów prędkości. Jak czytamy w zamówieniu, systemy muszą wykonywać pomiary bez przerwy, również w trudnych warunkach pogodowych, rejestrować prędkość pojazdów co najmniej od 30 do 220 km/h, identyfikować rodzaj pojazdu, wykonywać wysokiej jakości zdjęcia bez względu na porę dnia. 

Odcinkowy pomiar prędkości mierzy, z jaką prędkością dany pojazd przejechał wyznaczony odcinek. Jeśli średnia prędkość będzie wyższa od dopuszczalnej, to kierowca automatycznie otrzyma mandat.

W okolicach Gorzowa takie urządzenia mają pojawić się w trzech miejscach, a dodatkowe dwa są na liście rezerwowej. W pierwszej kolejności brane są pod uwagę następujące odcinki:

DW 132 pomiędzy Łupowem a Motylewem

DW 151 pomiędzy Łubianką a Barlinkiem 

DK 24 pomiędzy Chełmskiem a Przytoczną (skrzyżowanie na Rokitno)

na liście rezerwowej są też odcinki:

DW 132 w miejscowości Białcz

oraz w Międzyrzeczu na ulicy Mieszka I

– CANARD dysponuje dziś 30 odcinkowymi pomiarami prędkości. W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku zarejestrowały one blisko 600 tys. przypadków przekroczenia przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości – informuje ITD.

Lista wszystkich odcinkowych pomiarów prędkoście na terenie województwa lubuskiego dostępna jest na portalu Lubuskie24.pl


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości