Wiadomości

Miasto chce wydzierżawić teren pod budowę farmy fotowoltaicznej

20 listopada 2021, 15:10
Jest szansa, że w Gorzowie powstanie pierwsza farma fotowoltaiczna. Władze Gorzowa właśnie ogłosiły przetarg na dzierżawę terenu pod budowę farmy słonecznej na okres 30 lat. Miasto chce przeznaczyć na ten cel działki o łącznej powierzchni blisko 5 hektarów.

Obecnie temat zielonej energii, która jest wytwarzana za pomocą farm wiatrowych lub słonecznych jest bardzo popularny i co rusz powstają nowe obiekty. Wiele osób decyduje się też na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach swoich domów. Natomiast duże korporacje poszukują terenów pod inwestycje. Jak się okazuje, jest szansa, że farma słoneczna powstanie również w Gorzowie.

Władze Gorzowa ogłosiły przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę na okres 30 lat nieruchomości z przeznaczeniem pod budowę elektrowni słonecznej z ogniw fotowoltaicznych. Chodzi o wydzierżawienie terenu przy ul. Warszawskiej i Korsaka o łącznej powierzchni 4,8 hektara. Przetarg odbędzie się 14 grudnia o godz. 12 w siedzibie Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego. W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą 48,6 tys. zł wadium do 7 grudnia.

Jak czytamy w ogłoszeniu przetargu, stawka czynszu to 10 tys. zł netto rocznie za każdy hektar. Jeżeli znajdzie się chętny na wydzierżawienie terenu, wówczas przez pierwszych 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli na okres występowania do instytucji i gestorów sieci o wszelkie pozwolenia, czynsz będzie wynosił 1,5 tys. zł za hektar netto. Ponadto dzierżawca działek będzie musiał zająć się uporządkowaniem terenu, ponieważ znajdują się na nim drzewa i krzewy.

W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu i znalezienia inwestora, farma fotowoltaiczna mogłaby działać już w 2023 roku. Jak podaje Zielona Firma, typowa elektrownia o mocy 1 MWp zajmuje obszar około 2 hektarów. Budowa pod klucz elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1 MWp to koszt ok. 4-4,5 mln zł. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości