• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Alert RCB. Mieszkańcy dostają wiadomości z ostrzeżeniami

4 listopada 2021, 15:38
fot. archiwum
W czwartkowy wieczór, w nocy oraz w piątek nad ranem ma mocno wiać, w porywach nawet do 90 km/h. Możliwe są również przerwy w dostawie prądu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty. Każdy, kto znajduje się na obszarze potencjalnego zagrożenia, powinien otrzymać wiadomość tekstową.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek 4 listopada ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Według prognoz silny wiatr ma osiągać średnią prędkość od 30 do 40 km/h, natomiast w porywach może wiać do nawet 90 km/h. Alert pierwszego stopnia stopnia obowiązuje od godz. 20 w czwartek 4 listopada do godz. 5 rano w piątek 5 listopada.

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W czwartkowe popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dziś, w nocy i jutro rano możliwy silny wiatr (04/05.11). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy.”

Do ostatniej wichury w Gorzowie, kiedy wiatr łamał drzewa jak zapałki doszło w czwartek 21 października. Wówczas strażacy z Gorzowa i okolic wyjeżdżali aż do 135 zdarzeń. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Wichura w Gorzowie. Wiatr łamał drzewa jak zapałki". 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości