Wiadomości

Śmiertelny wypadek, którego nie było

29 października 2021, 13:17
fot. Shutterstock
Kilku mieszkańców Gorzowa i okolicznych miejscowości otrzymało telefon od oszustów, którzy przekonywali, że ich bliscy spowodowali śmiertelny wypadek. Dlatego też jest niezbędna gotówka, aby ich bliscy uniknęli kłopotów i nie zostali aresztowani. Na szczęście nikt nie dał się nabrać na tę historię i nie przekazał pieniędzy, a o całej sprawie powiadomił policję.

W czwartek 28 października na telefony kilku mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i okolic dzwoniły osoby, które przedstawiały historię o śmiertelnym wypadku. Oszust udawał policjanta lub osobę bliską i przekonywał, że doszło do śmiertelnego wypadku i aby uniknąć kłopotów oraz aresztowania, należy przekazać jak najszybciej pieniądze rodzinie zmarłego.

- Kwoty były znaczące, bo mowa tu nawet o kilkuset tysiącach złotych. Nikt jednak nie dał się oszukać. Mieszkańcy, do których było wykonywane połączenie, weryfikowali historię wśród swoich bliskich. To ich upewniło, że nie doszło do żadnego wypadku i nikt w związku z tym nie potrzebował żadnej pomocy, a tym bardziej finansowej – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Rozmówcy o telefonach od oszustów i próbie wyłudzenia pieniędzy od raz poinformowali policję. Służby. - To wzorowa reakcja na próbę oszustwa, o której tak często przypominamy – podkreśla Jaroszewicz. 

Niezależnie od przekazywanej nam historii o wypadku, hakerach i zagrożonych oszczędnościach w banku, zawsze weryfikujmy te informacje. Podstawą jest zakończenie rozmowy z potencjalnym oszustem i wybranie numeru do bliskich. W ten sposób ochronimy nasze oszczędności. Policjanci przypominają, że nigdy nie odbierają pieniędzy i nie proszą o przekazanie komukolwiek. -Wykorzystujmy rodzinne spotkania do rozmowy, by zwłaszcza starszym członków naszych rodzin przekazywać informacje na temat metod działania oszustów – apeluje Jaroszewicz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości