Wiadomości

Na cmentarzach uważajcie na kieszonkowców!

31 października 2021, 11:15
foto: Lubuska Policja
W miejscach gdzie gromadzi się dużo ludzi pojawiają się również osoby, które będą chciały wykorzystać sytuację i nas okraść. Widoczne w kieszeni lub otwartej torbie telefony i portfele stają się łatwym łupem. Szczególnie jeśli niezachowany czujności. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających nekropolie, nie tylko w kwestiach związanych z dojazdem ale również przy i na samych cmentarzach.

Wszystkich Świętych to odwiedziny przy grobach bliskich. Święto to, kojarzone jest również z ogólnopolską akcją Policji pod nazwą „Znicz”. Działania te skupiają się w dużej mierze na kwestiach związanych z ruchem drogowym, zapewnieniu bezpieczeństwa oraz jego upłynnianiu. Ruch ten zaczyna się jeszcze przed samym świętem ponieważ ludzie sprzątają groby bliskich oraz szykują się na przyjazd bliskich. Znacznie więcej pojazdów i pieszych jest również w rejonie marketów ponieważ w okresie świątecznym większość sklepów będzie zamknięta. Takie sytuacje stwarzają jednak nie tylko zagrożenia związane z ruchem drogowym. W tłumie z okazji mogą spróbować skorzystać złodzieje. W związku z tym w rejonach sklepów i nekropoli będą poruszać się patrole policji. Będą to zarówno umundurowani policjanci jak i Ci ubrani po cywilnemu. Samemu jednak również należy zachować czujność. Niestety wielokrotnie ludzie sami tworzą okazję dla złodziei. Przede wszystkim pamiętajmy o kilku podstawowych rzeczach:

- Nie zostawiajmy torebek czy saszetek na ławkach, starajmy się je mieć stale przy sobie. Chwila nieuwagi wystarczy by ktoś ją zabrał.

- Zamykajmy kieszenie w których trzymamy portfele, telefony lub kluczyki od auta. W miejscach gdzie jest dużo ludzie łatwo niestety o wyciągnięcie takich przedmiotów z kieszeni.

- Upewnijmy się, iż zabraliśmy kartę z bankomatu czy z lady w sklepie, dokładnie schowaliśmy portfel, zamknęliśmy drzwi od pojazdu. Pośpiech często jest przyczyną pozostawienia cennych rzeczy, które ktoś nieuczciwy może przywłaszczyć.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości