• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Na cmentarzach uważajcie na kieszonkowców!

31 października 2021, 11:15
foto: Lubuska Policja
W miejscach gdzie gromadzi się dużo ludzi pojawiają się również osoby, które będą chciały wykorzystać sytuację i nas okraść. Widoczne w kieszeni lub otwartej torbie telefony i portfele stają się łatwym łupem. Szczególnie jeśli niezachowany czujności. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających nekropolie, nie tylko w kwestiach związanych z dojazdem ale również przy i na samych cmentarzach.

Wszystkich Świętych to odwiedziny przy grobach bliskich. Święto to, kojarzone jest również z ogólnopolską akcją Policji pod nazwą „Znicz”. Działania te skupiają się w dużej mierze na kwestiach związanych z ruchem drogowym, zapewnieniu bezpieczeństwa oraz jego upłynnianiu. Ruch ten zaczyna się jeszcze przed samym świętem ponieważ ludzie sprzątają groby bliskich oraz szykują się na przyjazd bliskich. Znacznie więcej pojazdów i pieszych jest również w rejonie marketów ponieważ w okresie świątecznym większość sklepów będzie zamknięta. Takie sytuacje stwarzają jednak nie tylko zagrożenia związane z ruchem drogowym. W tłumie z okazji mogą spróbować skorzystać złodzieje. W związku z tym w rejonach sklepów i nekropoli będą poruszać się patrole policji. Będą to zarówno umundurowani policjanci jak i Ci ubrani po cywilnemu. Samemu jednak również należy zachować czujność. Niestety wielokrotnie ludzie sami tworzą okazję dla złodziei. Przede wszystkim pamiętajmy o kilku podstawowych rzeczach:

- Nie zostawiajmy torebek czy saszetek na ławkach, starajmy się je mieć stale przy sobie. Chwila nieuwagi wystarczy by ktoś ją zabrał.

- Zamykajmy kieszenie w których trzymamy portfele, telefony lub kluczyki od auta. W miejscach gdzie jest dużo ludzie łatwo niestety o wyciągnięcie takich przedmiotów z kieszeni.

- Upewnijmy się, iż zabraliśmy kartę z bankomatu czy z lady w sklepie, dokładnie schowaliśmy portfel, zamknęliśmy drzwi od pojazdu. Pośpiech często jest przyczyną pozostawienia cennych rzeczy, które ktoś nieuczciwy może przywłaszczyć.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości