Wiadomości

Wandal rozbił szybę w tramwaju. Zobacz film z monitoringu

25 października 2021, 10:57
źródło: KMP w Gorzowie
Kilka dni zajęło policjantom ustalenie sprawcy chuligańskich wybryków w centrum Gorzowa. 28-latek awanturował się w tramwaju, potem z impetem kopnął w szybę, która rozsypała się w drobny mak. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

Gorzowscy policjanci przyjęli zawiadomienie od Miejskiego Zakładu Komunikacji o zniszczeniu drzwi w tramwaju PESA, do którego doszło 16 października. Na zapisie z monitoringu widać, jak przed godziną 13 jeden z pasażerów stojący z puszką zaczyna gestykulować, a następnie z całym impetem kopie w szybę, która rozpadła się na drobne kawałki. Po tym drzwi się otwierają, a mężczyzna opuszcza pojazd na przystanku przy ulicy Sikorskiego. Starty oszacowano wstępnie na 5 tysięcy złotych

- Na przekazanym policji zapisie video doskonale widać  wizerunek sprawcy. Materiał trafił do kryminalnych z I komisariatu, którzy starali się ustalić tożsamość podejrzanego i miejsce jego przebywania. Po kilku dniach policjanci zatrzymali 28-latka - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak informuje Jaroszewicz, mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Nie był jednak w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Do sądu trafi także wniosek w związku ze spożywaniem alkoholu i zakłócaniem porządku publicznego w tramwaju. 

Ustalenia policjantów jednak na tym się nie zakończyły. Funkcjonariusze prowadzili także inną sprawę dotyczącą zniszczenia mienia. Pod koniec września kobieta zgłosiła, że jechała swoim autem i zatrzymała się przed sygnalizacją świetlną u zbiegu ulic Górczyńskiej i Maczka. Gdy pojawiło się zielone światło, nie zdążyła ruszyć, bo na maskę jej auta wskoczył agresywny 28-latek. Wyrwał wycieraczkę, zniszczył maskę i odszedł. Właścicielka straty wyceniła na niemal 5000 złotych. Dzięki ustaleniom policjantów mężczyzna odpowie także za to przestępstwo. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Wandal rozbił butem szybę w tramwaju

1/4 Wandal rozbił butem szybę w tramwaju

2/4 Wandal rozbił butem szybę w tramwaju

2/4 Wandal rozbił butem szybę w tramwaju

3/4 Wandal rozbił butem szybę w tramwaju

3/4 Wandal rozbił butem szybę w tramwaju

4/4 Wandal rozbił butem szybę w tramwaju

4/4 Wandal rozbił butem szybę w tramwaju

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości