• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jak jeździć na Wszystkich Świętych?

28 października 2021, 08:47
fot. archiwum
Od piątku 29 października do wtorku 2 listopada na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu drogowego. Wjazd w ulicę Żwirową 1 listopada w godz. 7-20 będzie zamknięty.

W poniedziałek 1 listopada przejazd autobusami obsługującymi cmentarz komunalny będzie bezpłatny. Organizacja ruchu w okresie przedświątecznym i na Wszystkich Świętych została zaprojektowana tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz poprawić bezpieczeństwo. Więcej na temat dojazdu komunikacją miejską do cmentarza przy ul. Żwirowej przeczytasz w artykule „Zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa na cmentarz w Gorzowie”. 

A jak dojechać autem na nekropolię przy Żwirowej? Od piątku 29 października do wtorku (2 listopada) na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu drogowego, zorganizowana podobnie jak w latach ubiegłych. Wjazd w ulicę Żwirową 1 listopada od godziny 7 do 20 będzie zamknięty.

ZMIANY PRZY BRAMIE „B”

Od piątku 29 października do wotku 2 listopada w związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania autobusów zmianie ulegnie organizacja ruchu przy pętli autobusowej przy bramie „B”. Pierwszy segment parkingu, z którego korzystają autobusy udostępniony będzie tylko dla autobusów MZK. Ponadto na wyjeździe z parkingu i pętli wprowadzone zostanie oznakowanie nadające pierwszeństwo przejazdu dla autobusów wyjeżdżających z pętli.

ULICA ŻWIROWA

Wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego w poniedziałek 1 listopada w godz. 7-20. 

Dodatkowo w zależności od natężenia ruchu i zajętości parkingów przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można spodziewać się w sobotę 30 października i niedzielę 31 października. O zamknięciu ulicy będzie decydować policja. 
W tym samym okresie przewiduje się zamknięcie wyjazdu z ul. Błotnej w ul. Żwirową. Natomiast w dniach 29 października – 1 listopada zostanie zamknięty wyjazd z ul. Owocowej, Zagłoby i Świerkowej w ul. Żwirową (nie dotyczy mieszkańców przyległych ulic). Ograniczenie wjazdu nie będzie dotyczyć pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko poj. osobowe) dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo.

O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze policji, w zależności od natężenia ruchu na ul. Żwirowej i sytuacji w rejonie parkingów. W celu zapewnienia płynności ruchu w ciągu ulicy Żwirowej obowiązywać będą zakazy zatrzymywania. Pod znakami umieszczone zostaną tabliczki T-24 i pozostawione pojazdy będą usuwane na koszt ich właściciela. Przez cały okres Wszystkich Świętych dojazd do cmentarza komunalnego możliwy będzie drogą powiatową 1409F od strony Chwalęcic.

SKRZYŻOWANIE ULIC KOSYNIERÓW GDYŃSKICH – ROOSEVELTA – ŻWIROWEJ

W momencie zamknięcia wjazdu w ul. Żwirową na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – Słowiańska - Żwirowej nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu ustawione zostaną odpowiednie znaki nakazu wskazujące możliwe kierunku ruchu. W okresie największego natężenia ruchu na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruchem pojazdów kierować będą funkcjonariusze policji.

ULICA KOSYNIERÓW GDYŃSKICH

W dniach 29 października – 1 listopada funkcjonować będzie przystanek autobusowy na prawym pasie ul. Kosynierów Gdyńskich bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Słowiańską. Pojazdy jadące w kierunku centrum będą miały możliwość wyminięcia autobusów stojących na przystanku lewym pasem ruchu.
Funkcjonariusze policji decydować będą również o ograniczeniach w ruchu kołowym na ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z Mickiewicza i Roosevelta, priorytet mają autobusy oraz osoby niepełnosprawne.
Dodatkowo w przypadku problemów komunikacyjnych na ul. Kosynierów Gdyńskich policja wyłączy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Gdyńskich – Matejki oraz Kosynierów Gdyńskich – Mickiewicza – Mościckiego.

PARKOWANIE W DNIACH 29 PAŹDZIERNIKA – 1 LISTOPADA

Na czas ograniczenia dojazdu do cmentarza komunalnego dla mieszkańców udostępnione zostaną dodatkowe miejsca do parkowania. Na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej (jezdnia północna) na odcinku od drugiego wyjazdu ze „Słowianki‘’ do ronda Słowiańskiego w piątek 29 października od godz. 14.00 do 1 listopada. 

Na parkingu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Kosynierów Gdyńskich w piątek 29 października od godz. 15 do poniedziałku 1 listopada. Na parking przy Markecie „Products” przy ul. Żwirowej – parking ogólnodostępny. Na jezdni przy lewej krawędzi jednokierunkowego odcinka ul. Słowiańskiej.

Parking organizowany przed 2019 rokiem w parku Słowiańskim tzw. „placu cyrkowym” nie będzie dostępny do parkowania pojazdów.

Parking przy bramie „A” cmentarza przeznaczony będzie w dniach 29 października – 2 listopad dla osób niepełnosprawnych, a część południowa parkingu wyznaczona zostanie dla postoju taksówek.  Parking przy bramie „B” cmentarza dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców z wyłączeniem ostatniego segmentu przeznaczonego pod handel i pierwszego wydzielonego dla MZK.

ULICA SŁOWIAŃSKA

Utrudnienia na ul. Słowiańskiej w dniach 29 października – 1 listopada związane będą ze zwężeniem jezdni przeznaczonej dla ruchu kołowego. W wymienionym okresie na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej zorganizowany zostanie parking. Na ul. Słowiańskiej wyznaczony zostanie również dodatkowy przystanek. Zlokalizowany on będzie na prawym pasie ruchu ul. Słowiańskiej na jezdni w kierunku ronda Szczecińskiego na wysokości kładki dla pieszych. Funkcjonować on będzie w dniach 30 października oraz 1 listopada.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości