Wiadomości

Lubuskie: Akcja Znicz 2021 - jak dojechać na cmentarz?

26 października 2021, 11:10
Akcja Znicz to setki policjantów na drogach, korki przy cmentarzach, utrudnienia na drogach i zmieniona organizacja ruchu. Już teraz policjanci apelują, aby podróży na cmentarz nie pozostawiać na ostatnią chwilę.

Największe zmiany czekają kierowców w rejonie cmentarzy. Tam z reguły ustawione znaki informujące o zjazdach na wyznaczone parkingi, które powstaną przy cmentarzach. Ważne jest, aby bezwzględnie stosować się do oznakowania oraz do poleceń funkcjonariuszy, którzy będą w tych dniach ciężko pracować dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących. 

Poza Policjantami w rejonie cmentarzy będzie można spotkać również inne służby jak Ochotniczą Straż Pożarną czy Wojsko, którzy będą wspierali działania funkcjonariuszy w białych czapkach, w okresie świątecznym.

Wszyscy odwiedzający cmentarze oraz poruszający się po drogach muszą pamiętać o podstawowych zasadach:

- należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drogach,

- kierowcy powinni parkować swoje pojazdy tylko w miejscach do tego wyznaczonych tak, aby nie powodować utrudnień w ruchu,

- piesi odwiedzający groby bliskich powinni korzystać z chodnika, w przypadku jego braku należy poruszać się lewą stroną jezdni. Bardzo ważne jest, aby pamiętać również o posiadaniu elementów odblaskowych,

- parkując samochód przed cmentarzem, nie należy zostawiać na widoku żadnych wartościowych przedmiotów czy dokumentów.

Jak informuje portal Lubuskie24.pl, spore utrudnienia czekają na kierowców poruszających się w okolicach cmentarza w Nowej Soli.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości