Wiadomości

Pijany 43-latek z dożywotnim zakazem zatrzymany po pościgu

25 października 2021, 12:42, red
foto: Lubuska Policja
Na nic zakazy prowadzenia pojazdów, na nic orzeczone kary. Bardzo często lekceważąco podchodzimy do nałożonych kar czy ustalonych zasad. Dobrym tego przykładem jest wybryk 43-latka, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po pościgu zatrzymała go policja.

O zdarzeniu poinformował na swoich stronach internetowych portal Lubuskie24.pl. Pościg za pijanym kierowcą miał miejsce na terenie gminy Dąbie - w miejscowości Ciemnice w województwie lubuskim. Tam policjanci zauważyli volkswagena transportera, którego postanowili skontrolować. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierowcy znak do zatrzymania się. Ten zignorował je, gwałtownie przyspieszył, a następnie zaczął uciekać w kierunku miejscowości Laski. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał samochód przed przejazdem kolejowym. Będący cały czas za nim policjanci wykorzystali to, dobiegli do kierowcy i wyciągnęli go z samochodu. 

Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak wynikało z policyjnych systemów informatycznych obowiązuje go dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej 43-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości