• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 52 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Pijany 43-latek z dożywotnim zakazem zatrzymany po pościgu

25 października 2021, 12:42, red
foto: Lubuska Policja
Na nic zakazy prowadzenia pojazdów, na nic orzeczone kary. Bardzo często lekceważąco podchodzimy do nałożonych kar czy ustalonych zasad. Dobrym tego przykładem jest wybryk 43-latka, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Po pościgu zatrzymała go policja.

O zdarzeniu poinformował na swoich stronach internetowych portal Lubuskie24.pl. Pościg za pijanym kierowcą miał miejsce na terenie gminy Dąbie - w miejscowości Ciemnice w województwie lubuskim. Tam policjanci zauważyli volkswagena transportera, którego postanowili skontrolować. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierowcy znak do zatrzymania się. Ten zignorował je, gwałtownie przyspieszył, a następnie zaczął uciekać w kierunku miejscowości Laski. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał samochód przed przejazdem kolejowym. Będący cały czas za nim policjanci wykorzystali to, dobiegli do kierowcy i wyciągnęli go z samochodu. 

Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak wynikało z policyjnych systemów informatycznych obowiązuje go dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej 43-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości