Wiadomości

To już koniec pięknej jesieni? W nocy będą przymrozki!

9 października 2021, 20:26, red
W naszym regionie słonecznie będzie tylko w niedzielę. Od wtorku synoptycy zapowiadają deszcz. Nie będą to ulewy, ale na większe przejaśnienia nie mamy co liczyć! Czeka nas też kilka chłodnych dni.

Uważajmy na temperatury. O ile w dzień w słońcu jest jeszcze w miarę przyjemnie, to im bliżej wieczoru, to słupki rtęci spadną dość nisko. W nocy z soboty na niedzielę w Gorzowie ma być maksymalnie +2, ale już z niedzieli na poniedziałek będzie +1. 

Gdy temperatura na wysokości około 2 metrów spada do 1-2 stopni powyżej zera, to przy gruncie możemy mieć nawet przymrozek. Szczególnie nad ranem, miedzy 4 a 6 temperatury przy gruncie mogą spaść nawet do -5 stopni Celsjusza. Oznacza to, że drogi mogą być miejscami śliskie. 

Jak pokazują długoterminowe prognozy pogody, w najbliższym tygodniu w ciągu dnia na termometrach zobaczymy 11-12 stopni Celsjusza. Wspomniane przymrozki w nocy utrzymają się tylko do poniedziałku. Od wtorku słupki rtęci pokażą minimalnie 4-6 stopni powyżej zera.  To pierwsza fala zimna, która dociera do naszego regionu. Na szczęście nie oznacza to, że zaraz pojawi się zima. Synoptycy przewidują, że jeszcze w październiku na termometrach zobaczymy w Gorzowie i okolicach po 15-16 stopni ciepła. 

Nie inaczej będzie w całym regionie. Jak informuje portal Lubuskie24.pl, podobne pogoda utrzyma się tez w południowej części województwa lubuskiego. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości