• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Gorzów: Śmieciarki pod lupą inspektorów. Zatrzymano dowody rejestracyjne

6 października 2021, 11:00
fot. Inspekcja Transportu Drogowego
Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 6 pojazdów przewożących odpady po gorzowskich drogach. W 4 śmieciarkach stwierdzili usterki techniczne. Dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów zostały zatrzymane. Natomiast wobec jednego przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Do kontroli pojazdów przewożących odpady na terenie Gorzowa dochodzi regularnie. Podczas poprzedniej akcji, która miała miejsce w połowie września zostało skontrolowanych 13 pojazdów, z czego aż 5 było niesprawnych technicznie, a jeden przeładowany. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Niesprawne pojazdy przewożące odpady w Gorzowie. Kierowcy ukarani mandatami”.

Natomiast we wtorek 5 października lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kolejną kontrolę, podczas której sprawdzili stan techniczny 6 ciężarówek.

Jak się okazało, aż 4 skontrolowane pojazdy były niesprawne. Inspektorzy mieli przede wszystkim zastrzeżenia do opon i oświetlenia zewnętrznego pojazdów. Niesprawne były kierunkowskazy, światła pozycyjne i mijania oraz światła stop. W jednym z pojazdów nie było prawej lampy kierunkowskazu i światła pozycyjnego oraz lampy światła przeciwmgłowego z tyłu pojazdu. Dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów zostały zatrzymane. W przypadku podejrzenia przekroczenia dozwolonej ładowności inspektorzy kierowali pojazdy na wagi. Tym razem wszystkie zważone pojazdy były normatywne.

Natomiast jeden z kontrolowanych kierowców nie okazał do kontroli dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych oraz badań lekarskich i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Kierowca ten nie posiadał również wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Teraz wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości