• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Na Zawarciu powstaje inkubator przedsiębiorczości

6 października 2021, 10:32
fot. Gorzowski Ośrodek Technologiczny
Swój wygląd zmienia biurowiec przy ulicy Targowej, który będzie siedzibą inkubatora przedsiębiorczości. Budynek stanie się centrum innowacji technologicznych oraz wsparcia nowych podmiotów gospodarczych miasta i regionu w zakresie obsługi badawczej, patentowej i biurowej. Znajdzie się tam m.in. 35 biur, 2 sale szkoleniowe z tarasami czy laboratorium do testowania i prototypowania.

W miejscu dawnego biurowca Ursusa, a dokładnie w budynku, w którym mieście się m.in. hala targowa, siedziba GRH czy sklepy usługowe przy ul. Targowej 9, powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.

Wykonawca szacuje, że prace remontowe są wykonane obecnie na poziomie 65%. Kolejne pomieszczenia nabierają ostatecznych kształtów, natomiast finał prac powinien nastąpić wiosną 2022 roku. Na pierwszym piętrze budynku postanie 35 biur, 2 sale szkoleniowe z tarasami, 2 strefy kreatywne, 2 aneksy kuchenne, 1 sala konferencyjna o powierzchni 95 m.kw., laboratorium do testowania i protoypowania. Natomiast na parterze pozostanie część usługowa. Inwestycja jest warta ponad 11 milionów złotych, a dofinansowanie przekracza 7,6 mln zł. 

W czasie, gdy trwa przebudowa, rozpoczynają się już przygotowania do uruchomienia centrum. Rozpoczną się one od ogłoszenia naboru do inkubatora przedsiębiorczości w Gorzowie. Stanie się to w ostatnim kwartale tego roku. Szczegóły konkursu ogłoszone zostaną niebawem. Jego rozstrzygniecie nastąpi w I kwartale 2022 roku, wtedy poznamy pierwszych lokatorów inkubatora. - Z pełnym pakietem usług wsparcia i z nowymi pomysłami startujemy wiosną 2022 roku – podkreśla Justyna Kmietowicz, prezes Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego. 

Korzyści z udziału w inkubatorze będą polegały na kompleksowej pomocy doradczej z zakresu przedsiębiorczości. Uczestnicy będą też mieli dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania firmy czy możliwości korzystania z dobrze wyposażonej siedziby inkubatora. W jednym miejscu znajdą się sale spotkań, w pełni wyposażone biura, pomieszczenia do pracy wspólnej, a nawet specjalna strefa relaksu. Nie bez znaczenia będzie to, że uczestnictwo w tej nowo tworzonej społeczności przedsiębiorców, będzie wpływać inspirująco na rozwijany biznes.

W skład inkubatora wejdą doświadczeni przedsiębiorcy oraz początkujące startupy. Dopełniają go specjaliści z różnych dziedzin, wykładowcy akademiccy, praktycy biznesu oraz kreatywni studenci. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości