Wiadomości

Po pijaku i z zakazem. Kierowca busa wbił się w rów

29 września 2021, 10:49
fot. czytelniczka Magdalena
Do nietypowo wyglądającego zdarzenia drogowego doszło we wtorkowe popołudnie w Nowym Polichnie. Kierujący busem dosłownie wbił pojazd w rów. Jak się okazało, 39-letni kierowca był pijany, miał w organizmie 2 promile alkoholu. Ponadto miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek 28 września po godz. 16 w Nowym Polichnie doszło do nietypowego wypadku z udziałem kierującego busem. O wszystkim poinformowała naszą redakcję czytelniczka Magdalena., która była świadkiem zdarzenia i wezwała na miejsce policję.

- Kierowca busa wbił się z dużą prędkością w rów przy drodze. Kierowcy udało się wydostać z pojazdu. Kiedy zauważył, że wykonuję telefon, zaczął uciekać i schował się parę metrów dalej w krzakach. Później w radiowozie śmiał się z całej sytuacji – opowiada czytelniczka Magdalena. 

Jak się okazało, kierowca busa był pod wpływem alkoholu. - Za kierownicą busa siedział 39-letni mężczyzna, który nie powinien w ogóle się tam znaleźć. Po pierwsze mężczyzna był pijany. Miał w swoim organizmie 2 promile alkoholu. A po drugie miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany, jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej 

Mężczyźnie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu w warunkach recydywy i za złamanie zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości