• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w szpitalu. Wśród nich osoby niezaszczepione

27 września 2021, 14:33
fot. WSzW
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie przebywa obecnie 8 osób zakażonych koronawirusem, z czego 6 pacjentów to osoby niezaszczepione. Rząd zapowiada, że jeżeli dzienny limit zakażeń przekroczy 1000, wówczas zostaną wprowadzone obostrzenia. Restrykcje miałyby polegać na wprowadzeniu limitów dla osób niezaszczepionych, ograniczeniu zgromadzeń i imprez lub też wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu.

Jak podaje ministerstwo zdrowia, w poniedziałek 27 września w całym kraju odnotowano 421 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 3 w województwie lubuskim. Na ten moment w całym województwie lubuskim zakażonych koronawirusem jest 18 osób, które przebywają w szpitalach, z czego 4 osoby są podłączone do respiratorów.

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja covidowa w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. - Obecnie w naszym szpitalu przebywa 8 osób zakażonych koronawirusem, jest to 7 panów i jedna kobieta. Wśród osób u których potwierdzono COVID-19 aż 6 osób to osoby niezaszczepione, a 2 zaszczepione. Wszystkie przebywają na normalnym oddziale covidowym, nikt nie jest podłączony do respiratora – opowiada Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 

Jeżeli chodzi o wiek, to najmłodszy pacjent ma 49 lat, jest kilka osób po 60 roku życia i 70 roku życia. Natomiast najstarszy pacjent ma 80 lat. - Porównując poniedziałek 27 września do poniedziałku 20 września, to liczba osób zakażonych COVID-19 wzrosła o 100% - podkreśla Wiśniewska.

Ponadto ministerstwo zdrowia zapowiada wprowadzenie obostrzeń i podziału powiatów w Polsce na strefy czerwone, żółte i zielone. Restrykcje miałyby obowiązywać w powiatach, gdzie osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest najmniej. Obostrzenia zostaną wprowadzone, kiedy dzienny limit zakażeń przekroczy 1000.

Restrykcje miałyby polegać na wprowadzeniu limitów dla osób niezaszczepionych, ograniczeniu zgromadzeń i imprez lub też wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości