• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Nocny pościg za 17-letnim kierowcą audi

27 września 2021, 11:52
fot. KMP Gorzów
W sobotę w nocy gorzowscy policjanci w centrum miasta chcieli zatrzymać do kontroli kierującego audi. Jednak ten zamiast zatrzymać pojazd, zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Ucieczka audi zakończyła się w polu, a kierowca próbował uciekać jeszcze pieszo. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział 17-latek. Usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli i ucieczki przed policjantami. Ponadto został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

Jak co weekend gorzowscy policjanci patrolowali centrum Gorzowa. W sobotę 25 września po godz. 3 w nocy w rejonie mostu Staromiejskiego zauważyli kierowcę audi, którego chcieli zatrzymać do kontroli. Przy ul. Grobla włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać kierowcę. Ten jednak nie reagował i zaczął uciekać przed policją.

- Kierowca audi uciekał z dużą prędkością. Gwałtownie skręcał w okoliczne drogi jadąc w stronę Zakanala. Policjanci jechali cały czas za nim, informując inne patrole o pościgu. Kierowca uciekał w stronę Osiedla Poznańskiego, gdzie wjechał na pole i po kilkunastu metrach zatrzymał się. Próbował jeszcze uciekać przed policjantami pieszo. Kierowca został jednak szybko zatrzymany – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Okazało się, że kierowca ma 17 lat i nie powinien w ogóle znaleźć się za kierownicą pojazdu. Nastolatek został zatrzymany w gorzowskiej komendzie. Ostatecznie 17-latek usłyszał zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej i ucieczką przed policją, za co grozi do 5 lat więzienia. Ponadto za stworzenie zagrożenia swoją jazdą oraz brak uprawnień policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1000 złotych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości