Wiadomości

Ulicę Nadbrzeżną czekają zmiany

27 września 2021, 11:31
fot. Anna Kluwak
Miasto chce poprawić funkcję rekreacyjną ul. Nadbrzeżnej, która znajduje się na Bulwarze Zachodnim. Dlatego też podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podejmą uchwałę w sprawie pozbawienie ul. Nadbrzeżnej kategorii drogi gminnej. Ma to pozwolić na dzierżawienie miejsca pod ogródki gastronomiczne, natomiast gorzowianie będą mogli wykupić stałe abonamenty na parkowanie.

Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podejmą uchwałę w sprawie pozbawienia ul. Nadbrzeżnej kategorii drogi gminnej i wyłączenia jej z użytkowania. Jak czytamy w uchwale, jeżeli zostanie podjęta, wówczas wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku. 

Wyłączenie drogi z użytkowania oznacza znaczące ograniczenie jej dla ruchu drogowego i dostępności dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że ulica może stać się drogą wewnętrzną z ograniczeniami ruchu. Po co w ogóle miasto zamierza wprowadzać zmiany przy ul. Nadbrzeżnej? Jak się okazuje, chce poprawić funkcję rekreacyjną Bulwaru Zachodniego.

- Podjęta uchwała pozwoli na ujednolicenie stanu prawnego tej drogi. Natomiast w praktyce, pozwoli to na poszerzenie oferty wykorzystania tamtych nisz. Istniejące i tworzone lokale gastronomiczne będą mogły dzierżawić część miejsca pod ogródki gastronomiczne, podobnie jak dzieje się to na Starym Rynku czy przy ul. Wełniany Rynek – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Ulica Nadbrzeżna pozostanie zatem przejezdna, a miejsca parkingowe zachowane, jednak w ich miejscu będą mogły powstawać ogródki gastronomiczne. Wśród nowości będzie to, że gorzowianie, którzy mieszkają w okolicy będą mogli wykupić stałe abonamenty na parkowanie przy ul. Nadbrzeżnej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości