• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Ulicę Nadbrzeżną czekają zmiany

27 września 2021, 11:31
fot. Anna Kluwak
Miasto chce poprawić funkcję rekreacyjną ul. Nadbrzeżnej, która znajduje się na Bulwarze Zachodnim. Dlatego też podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podejmą uchwałę w sprawie pozbawienie ul. Nadbrzeżnej kategorii drogi gminnej. Ma to pozwolić na dzierżawienie miejsca pod ogródki gastronomiczne, natomiast gorzowianie będą mogli wykupić stałe abonamenty na parkowanie.

Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podejmą uchwałę w sprawie pozbawienia ul. Nadbrzeżnej kategorii drogi gminnej i wyłączenia jej z użytkowania. Jak czytamy w uchwale, jeżeli zostanie podjęta, wówczas wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku. 

Wyłączenie drogi z użytkowania oznacza znaczące ograniczenie jej dla ruchu drogowego i dostępności dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że ulica może stać się drogą wewnętrzną z ograniczeniami ruchu. Po co w ogóle miasto zamierza wprowadzać zmiany przy ul. Nadbrzeżnej? Jak się okazuje, chce poprawić funkcję rekreacyjną Bulwaru Zachodniego.

- Podjęta uchwała pozwoli na ujednolicenie stanu prawnego tej drogi. Natomiast w praktyce, pozwoli to na poszerzenie oferty wykorzystania tamtych nisz. Istniejące i tworzone lokale gastronomiczne będą mogły dzierżawić część miejsca pod ogródki gastronomiczne, podobnie jak dzieje się to na Starym Rynku czy przy ul. Wełniany Rynek – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Ulica Nadbrzeżna pozostanie zatem przejezdna, a miejsca parkingowe zachowane, jednak w ich miejscu będą mogły powstawać ogródki gastronomiczne. Wśród nowości będzie to, że gorzowianie, którzy mieszkają w okolicy będą mogli wykupić stałe abonamenty na parkowanie przy ul. Nadbrzeżnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości