• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Uważajcie na SMS-y o kwarantannie. To oszustwo!

24 września 2021, 08:34, red
Kolejna próba oszustwa na SMS. W ten sposób hakerzy chcą zainfekować nasz telefon, aby dostać się do wrażliwych danych, czy np. aplikacji bankowych. Gorzowski sanepid przestrzega przed otwieraniem linków nieznanego pochodzenia.

Tym razem hakerzy postanowili wykorzystać trwającą wciąż pandemię i znanym wielu przekaz dotyczący kwarantanny. To właśnie między innymi za pośrednictwem krótkich wiadomości tekstowych wysyłanych na nasz telefon sanepid poinformował o nałożeniu kwarantanny. Teraz ten sposób wykorzystuje ktoś inny i w zupełnie innych celach. 

O próbie oszustwa na „kwarantannę” informuje PPIS w Gorzowie: 

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron.

Fałszywa wiadomość pochodzi od "Kwarantanna" i jest w niej komunikat następującej treści:

Apelujemy, aby nigdy nie klikać w podejrzane linki, które mogą doprowadzić do zainfekowania naszego telefonu, czy innego urządzenia złośliwym oprogramowaniem. Może to w konsekwencji doprowadzić np. do nieautoryzowanego dostępu do naszego banku, poczty elektronicznej czy komunikatorów. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości