Gorzów będzie miał mini centrum nauki prosto od „Kopernika”

22 września 2021, 10:34
fot. Marcin Kluwak
Na terenie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie powstanie SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Strefa będzie składała się z 18 -20 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki „Kopernik”. Przewidywany termin otwarcia to początek 2023 roku.

Centrum Nauki „Kopernik” zachwyca każdego, kto na własną rękę przeprowadza eksperymenty - nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Teraz, takie mini centra powstaną w 32 miastach na terenie całego kraju, które wzięły udział konkursie na stworzenie lokalnych stref aktywności, a dokładnie "Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności" - w skrócie SOWA, organizowanym przez Centrum Nauki "Kopernik". Jak się okazało, wśród zwycięzców znalazł się również Gorzów i dzięki temu w naszym mieście powstanie lokalne mini centrum nauki. 

SOWA to projekt, który zakłada stworzenie do 2023 roku ogólnopolskiej sieci lokalnych mini centrów nauki, w których wiedzę zdobywa się poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności powstanie w kompleksie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej 48. Przewidywany termin otwarcia to I kwartał 2023 roku. Projekt obejmie organizację wystawy oraz „majsternię”, czyli przestrzeni swobodnego eksperymentowania, w której odbywać się będą także różnorodne zajęcia.

Wystawa będzie składać się z 18 -20 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki „Kopernik”. Ukazywać będą zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Wartość wystawy oraz „majsterni” to ponad 1 mln zł. 

- Idea SOWY wpisuje się w koncepcję funkcjonowania Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, którego jednym z głównych celów jest popularyzacja nauki i techniki, zwłaszcza wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych – podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości