• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Płonie cały stóg balotów słomy

16 września 2021, 23:09
fot. KM PSP Gorzów
W czwartkowy wieczór w Janczewie koło Gorzowa doszło do pożaru stogu słomy, który składał się aż z 250 balotów. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej. Jak podkreślają strażacy, doszło tutaj prawdopodobnie do celowego podpalenia.

W czwartek 16 września dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze stogu słomy przy ul. Sosnowej w Janczewie. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej, w tym OSP Janczewo, Gralewo i Santok.

Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, okazało się, że ogniem objęty jest cały stóg składający się z około 250 balotów słomy. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej.

Obecnie sytuacja jest opanowana. Strażacy czekają aż słoma się wypali. Następnie przystąpią do przerzucania resztek słomy i dogaszania. Działania potrwają do późnych godzin nocnych. Straż pożarna podkreśla, że doszło tutaj do celowego podpalenia. - - Rozpoczął się sezon na podpalenia stogów słomy – napisał do redakcji czytelnik Tomasz, który również poinformował nas o pożarze.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości