• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Teatralna zostanie podzielona na dwie części. Ma stać się drogą osiedlową

15 września 2021, 10:39
fot. archiwum
Mieszkańców ul. Teatralnej czekają spore zmiany w związku z budową ul. Spichrzowej. Najwięcej emocji wzbudzają miejsca parkingowe. Jednak chyba nie wszyscy wiedzą, że docelowo przejazd przez ul. Teatralną ma zostać zamknięty od strony nowej jezdni, a Teatralna ma stać się ulicą o charakterze osiedlowym z placem do zawracania na końcu „ślepej” drogi.

We wtorek 14 września poruszaliśmy na portalu gorzowianin.com temat miejsc parkingowych przy nowo budowanym odcinku ul. Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej w artykule "Nowa droga kosztem miejsc parkingowych dla mieszkańców?". Według projektu budowlanego wzdłuż nowej drogi zostanie wybudowanych 71 miejsc postojowych, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Z czego kilkadziesiąt miejsc powstanie koło kamienicy przy ul. Teatralnej 35 i przystanku kolejowego.

Jednak to nie koniec zmian dla mieszkańców ul. Teatralnej w związku z budową nowej jezdni ul. Spichrzowej. W ramach prowadzonej inwestycji ul. Teatralna zostanie zamknięta od strony nowej drogi, czyli na wysokości obecnego „dzikiego” parkingu przy przystanku kolejowym. To oznacza, że kierowcy jadący ul. Teatralną od strony ronda Santockiego nie będą mogli przejechać w stronę teatru. Ten fragment drogi zostanie połączony z nową jezdnią ul. Spichrzowej. Natomiast osoby jadące od strony teatru nie przejadą w kierunku ronda Santockiego. 

Przez zamknięcie przejazdu, ul. Teatralna ma stać się ulicą o charakterze osiedlowym, gdzie na samym końcu zostanie wykonany plac do zawracania samochodów. Projektowany plac będzie przeznaczony dla samochodów osobowych i będzie posiadał wymiary spełniające warunki zawracania, czyli o promieniu nie mniejszym nić 6 metrów.

Nowy odcinek ul. Spichrzowej będzie drogą podporządkowaną, a pierwszeństwo będą miały pojazdy jadące ul. Hejmanowską w stronę mostu Staromiejskiego i odwrotnie. Natomiast w przypadku miejsc parkingowych, które zostaną wybudowane wzdłuż nowej jezdni ul. Spichrzowej, będą to miejsca płatne – parkomaty zostaną ustawione w trzech miejscach. 

Budową nowej jezdni ul. Spichrzowej zajmuje się firma Maldrobud za kwotę 4 mln 423 tys. 365,02 zł. Wykonawca ma czas do końca stycznia 2022 roku na realizację wszystkich prac.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości