• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Nowa droga kosztem miejsc parkingowych dla mieszkańców? [zdjęcia]

14 września 2021, 20:05
Trwają prace przy budowie nowej jezdni ul. Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej. Wykonawca prowadzi obecnie prace na całym odcinku planowanej inwestycji, co skutkowało również likwidacją miejsc parkingowych nie tylko od strony targowiska, ale również przy przystanku kolejowym oraz za kamienicami. To nie podoba się części mieszkańców, którzy narzekają na coraz trudniejsze parkowanie w mieście.

Miejsca parkingowe w Gorzowie stają się powoli towarem deficytowym. Likwidacja kolejnych parkingów jest sposobem urzędników na wyprowadzenie ruchu samochodowego z centrum i przekonania gorzowian do podróżowania po mieście autobusami i tramwajami. 

Dlatego też wielu osobom nie spodobał się pomysł budowy nowego odcinka ul. Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej, który spowodował likwidację parkingu od strony targowiska miejskiego. Była to alternatywa dla osób, które chciały coś załatwić w centrum, ale nie chciały płacić za parkowanie. 

Jednak najbardziej dały się we znaki mieszkańcom prace, które właśnie rozpoczęły się przy przystanku kolejowym na Teatralnej. Budowa nowej drogi również w tym przypadku spowodowała likwidację miejsc parkingowych na „dzikim” parkingu koło przystanku kolejowego. To właśnie w tym miejscu będzie się wjeżdżać/wyjeżdżać na nowy odcinek ul. Spichrzowej. 

Oprócz tego prace budowlane przy przystanku kolejowym spowodowały, że mieszkańcy kamienicy przy ul. Teatralnej 35 zostali odcięci od możliwości parkowania swoich aut na tyłach budynku, co robili zresztą od lat. - To jest jakiś dramat, że nie mogę nawet zaparkować samochodu koło swojego domu. Miejsc jest za mało, a na naszej ulicy parkują jeszcze pracownicy pobliskich placówek czy osoby korzystające z PKP. Zabrano nam możliwość parkowania i nawet nikogo nie zapytano się o zdanie – żali się jeden z mieszkańców kamienicy.

Jednak uspokajamy mieszkańców, wzdłuż nowej drogi zostanie wybudowanych 71 miejsc postojowych, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Z czego kilkadziesiąt miejsc powstanie koło kamienicy przy ul. Teatralnej 35 i przystanku kolejowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości