Wiadomości

Renata Śliwińska mistrzynią paraolimpijską w pchnięciu kulą!

4 września 2021, 11:47
Zawodniczka GZSN Startu Gorzów Renata Śliwińska wywalczyła w sobotę 4 września złoty medal medal Igrzysk Paraolimpijskich w pchnięciu kulą. Mało tego, gorzowska zawodniczka z wynikiem 8,75 m ustanowiła w Tokio nowy rekord paraolimpijski.

Renata Śliwińska z klubu GZSN Start Gorzów zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą w kategorii F40 na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

Gorzowska zawodniczka w swojej ostatniej, a zarazem najlepszej próbie uzyskała wynik 8,75 m, który zapewnił jej mistrzostwo paraolimpijskie. Równocześnie Śliwińska ustanowiła w Tokio nowy rekord paraolimpijski. Drugie miejsce zajęła Tunezyjka Nourhein Belhaj Salem 8,33, a trzecie Nigeryjka Lauritta Onye 8,29.

- Mamy nowy rekord paraolimpijski czyli nasza Renia Renata Śliwińska robi dalej swoje i przekracza kolejne (nawet japońskie) granice. Oczywiście kolejne złoto do koszyczka naszych paraolimpijczyków - czytamy na stronie Polskiego Związku Sportu Niepołnosprawnych "Start".