Wiadomości

Od chleba i likieru po ucztę duchową, czyli kolejny spacer po Gorzowie

3 września 2021, 10:49
fot. Bartłomiej Nowosielski
W sobotnie przedpołudnie 4 września odbędzie się siódmy z jedenastu zaplanowanych spacerów po Gorzowie w ramach cyklu „ChodźMY na spacer”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Od chleba i likieru po ucztę duchową”. Przewodnikiem będzie tradycyjnie Zbigniew Rudziński. Start o godz. 10 ze Starego Rynku.

Miasto ruszyło w czerwcu z akcją „ChodźMY na spacer”, czyli tematycznymi spacerami po Gorzowie. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, ponieważ spacery, które odbyły się do tej pory, cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Przed nami kolejny weekend, kiedy będzie można wybrać się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem, którego rolę pełni Zbigniew Rudziński.

Tym razem w sobotę 4 września odbędzie się spacer pod hasłem „Od chleba i likieru po ucztę duchową” Początek wycieczki o godz. 10 ze Starego Rynku. Trasa sobotniego spaceru będzie wiodła po centrum miasta, w pobliżu kamienic piekarzy i landsberskich nalewkarzy, przez Bulwar Wschodni, przy Rycerskiej Wieży na Górze Kozaczej kończąc. 

- Najbliższy spacer jest o tyle wyjątkowy, że doskonale wpisuje się w zaplanowany na weekend Nocny Szlak Kulinarny. W związku z tym smacznych niespodzianek nie zabraknie również dla uczestników spaceru. Dla każdego piechura, który zdecyduje na spacer w sobotę będzie przygotowany Gorzowski Słoiczek Jabłkowy. To regionalny przysmak z dodatkiem renety landsberskiej, jabłka wyhodowanego w przedwojennym Landsbergu – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Spacery potrwają do końca października. W ofercie będzie jeszcze szansa zwiedzania gorzowskich instytucji kultury, przedwojennego parku szpitalnego przy ul. Walczaka, parku Górczyńskiego oraz okazja, by pospacerować wzdłuż królewskiego traktu ulicami Chrobrego, Mieszka I i Kazimierza Wielkiego.

PROGRAM SPACERÓW TEMATYCZNYCH

4 września - Od chleba i likieru po ucztę duchową - kamienice piekarzy i nalewkarzy - Bulwar Wschodni - kamienica pod łabędziami - pomnikowy bluszcz zwyczajny - Kościół Zgody - Rycerska Wieża - Kozacza Góra,

18 września - Tajemnice i skarby Teatru i Muzeum Lubuskiego - oprowadzają pracownicy tych instytucji,

2 października - Zapach pieniędzy, czyli Szlakiem Hermana Pauckscha - Dominanta - Czerwony Spichlerz - willa Pauckscha - kościół Lutra - budynek biurowy, 

16 października - O kruchości życia - cmentarz wojenny - Park przy Szpitalu Psychiatrycznym - Park Górczyński - pomnik Włodzimierza Korsaka - kościół Pierwszych Męczenników Polski - pomnik Jana Pawła II,

30 października - Środkiem, po królewsku przez miasto - ścieżka wzdłuż Kłodawki - trakt królewski - ulice Mieszka I i Chrobrego - bulwary nadwarciańskie - trasa spacerowo-rowerowa pod most Lubuski.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości