• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Władze Gorzowa spotkały się z medalistkami mistrzostw świata w lekkiej atletyce

2 września 2021, 10:06
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Za nami mistrzostwa świata juniorów w lekkiej atletyce w Nairobi, stolicy Kenii. W reprezentacji Polski znalazły się trzy zawodniczki z gorzowskich klubów Kornelia Lesiewicz (AZS AWF), Olga Rzeszewska i Alicja Kaczmarek (obie ALKS AJP), które spisały się świetnie i wywalczyły medale. Wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała spotkała się z dziewczynami, aby pogratulować im sukcesu.

W sierpniu w Nairobi, stolicy Kenni odbyły się mistrzostwa świata juniorów w lekkiej atletyce. W reprezentacji Polski znalazły się trzy zawodniczki z gorzowskich klubów - Kornelia Lesiewicz (AZS AWF), Olga Rzeszewska i Alicja Kaczmarek (obie ALKS AJP).

Były to z pewnością udane mistrzostwa, ponieważ Kornelia Lesiewicz została wicemistrzynią świata w biegu na 400 metrów oraz zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w sztafecie mieszanej 4x400 metrów. Srebrne medale w sztafecie mieszanej zdobyła również Olga Rzeszewska i Alicja Kaczmarek. Olga pobiegła w eliminacjach, natomiast Alicja biegła zarówno w eliminacjach sztafet, jak i w finale.

Z okazji tak dużych sukcesów gorzowskich zawodniczek, w Urzędzie Miasta Gorzowa odbyło się spotkanie lekkoatletek i ich trenerów - Sebastiana Papugi i Tomasza Saski z wiceprezydent Gorzowa Małgorzatą Domagała i dyrektorem wydziału sportu Piotrem Guszpitem. Była to okazja, żeby pogratulować zawodniczkom i trenerom świetnego i obfitującego w medale kończącego się właśnie sezonu lekkoatletycznego.

Trenerzy zauważyli, że Gorzów staje się ważnym ośrodkiem lekkoatletycznym w Polsce, o czym świadczą powołania do kadry narodowej. - Całą żeńską reprezentację sztafety mieszanej tworzyły gorzowianki. To pokazuje, że przyjęty przez kluby system szkolenia pozwala na osiąganie najlepszych wyników w kraju i za granicą – podkreślali trenerzy. 

- Wierzę, iż nowo budowany, tak bardzo wyczekiwany stadion lekkoatletyczny w Gorzowie, przyczyni się do kolejnych sukcesów zawodniczek, a trenerom pozwoli na wyławianie kolejnych lekkoatletycznych talentów – mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości