Nasze Lubuskie Kulinaria i Festiwal Piwny

23 sierpnia 2011, 09:07
(fot. www.gorzow.pl)
W Gorzowie w dniach 2-4 września wielkie święto miłośników jedzenia i piwa. Na Lubuskich Kulinariach Regionalnych i III Gorzowskim Festiwalu Piwnym zaprezentuje się blisko 70 firm z branży cukierniczej, piekarniczej, wędliniarskiej, restauratorzy, gospodarstwa rolne, producenci miodów, przypraw, nalewek i piwa.

Organizatorami przedsięwzięcia są Biuro Promocji Miasta, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Gorzowski Rynek Hurtowy. Partnerzy to Browar Witnica i Hotel Fado. Wydarzenie będzie miało miejsce w hali targowej nr 3 przy ulicy Przemysłowej.

Na festiwalu piwnym będzie można skosztować piw polskich, czeskich, słowackich i belgijskich. Będą również atrakcje dla rodzin z dziećmi w postaci karuzeli, kramów z zabawkami, słodyczami itp. W ramach targów i festiwalu odbędzie się wystawa „Piwo i birofilia”, na której swoje zbiory akcesoriów piwnych, etykiet, podkładek, kufli i innych zaprezentują gorzowscy birofile. Z tej okazji wydany zostanie folder pod tą samą nazwą zawierający informacje o wystawie, a także ciekawostki o piwie i o historii browarnictwa.

- Na odwiedzających czekają również degustacje przygotowane m.in. przez Zespół Szkół Gastronomicznych. W piątek będzie można spróbować ciasteczek z renetą landsberską, a w sobotę i niedzielę potraw regionalnych z kuchni wschodniej, kresowej i wielkopolskiej. Co ciekawe część przepisów, które są wykorzystywane przez uczniów pochodzi od gorzowian, którzy podczas ubiegłorocznych targów mogli dzielić się swoim kulinarnym dziedzictwem - zdradza Anna Zaleska, rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu.

Szczegółowy program imprezy:

2 września – piątek
10:00 rozpoczęcie targów
12:00 oficjalne otwarcie targów
16:00 rozpoczęcie Gorzowskiego Festiwalu Piwnego – muzyka na żywo, zagra zespół Dropsy
17:00 zakończenie pierwszego dnia targów
22:00 zakończenie pierwszego dnia festiwalu

3 września – sobota
10:00 rozpoczęcie drugiego dnia targów
12:00 rozpoczęcie drugiego dnia festiwalu – muzyka na żywo, zagra zespół Vabanque
12:30 rozstrzygnięcie akcji „Lato w Formie. Oddaj nam swoje wakacje my oddamy Ci życie.”, wręczenie nagród
14:00 uroczyste otwarcie festiwalu, odszpuntowanie beczki – premiera nowego smaku piwa spod szyldu Browaru Witnica g. 17:00 zakończenie drugiego dnia targów
20:00 koncert Formacji Nieżywych Schabuff
22:00 zakończenie drugiego dnia festiwalu

4 września – niedziela
10:00 rozpoczęcie trzeciego dnia targów
12:00 rozpoczęcie trzeciego dnia festiwalu (chilloutowa niedziela z DJ’em)
16:00 ogłoszenie wyników konkursu dla wystawców na „Najciekawsze stoisko targowe” i wręczenie nagród
17:00 zakończenie targów
20:00 zakończenie festiwalu

Więcej informacji na: www.gorzow.pl/kulinaria2011

fp


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości