• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 80 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Remont Długosza ruszy z poślizgiem

24 sierpnia 2021, 12:54
fot. archiwum
Z dwudniowym opóźnieniem rozpocznie się przebudowa ul. Długosza. Wykonawca zdecydował się na przesunięcie prac ze względu na niekorzystną pogodę. W czwartek 26 sierpnia zostanie sfrezowana nawierzchnia, a następnie rozpoczną się prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej.

Prace przy przebudowie ul. Długosza na odcinku od skrzyżowania z ul. Fredry do skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego miały rozpocząć się we wtorek 24 sierpnia. Jednak jeszcze w poniedziałek 23 sierpnia, wykonawca prac zdecydował o przełożeniu rozpoczęcia prac. Jak tłumaczyła firma „Chećko”, wszystko przez niekorzystną pogodę i opady deszczu.

Według zapowiedzi wykonawcy, roboty mają rozpocząć się w czwartek 26 sierpnia. W pierwszej kolejności zostaną przeprowadzone prace przygotowawcze, w tym usuwanie istniejącej nawierzchni. Ruch pojazdów będzie dopuszczony po sfrezowanej jezdni.

Następnie wykonawca przystąpi do przebudowy kanalizacji deszczowej. W tym celu na odcinku ulicy Fredry do Cieszkowskiego zajęta zostanie do połowy północna część jezdni. Od ulicy Cieszkowskiego do Marcinkowskiego zajęta zostanie zaś południowa część jezdni. Wykonawca w miarę możliwości zapewni dojazd do posesji. Mieszkańcy jednak będą musieli liczyć się z czasowym brakiem wjazdu.

Inwestycją zajmie się firma "Chećko" Jacek Chećko z Gorzowa, które złożyła ofertę na kwotę 2 mln 100 tys. 949,38 zł. Wykonawca ma czas do końca grudnia 2021 na realizację inwestycji.

Co zostanie zrobione?

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana nie tylko sama jezdnia ul. Długosza, ale również zostaną przebudowane skrzyżowania z ul. Fredry, Marcinkowskiego i Cieszkowskiego oraz zjazdy na posesję. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się przebudową i remontem ciągów pieszych wzdłuż przebudowywanego odcinka ul. Długosza, budową zatoki postojowej dla samochodów osobowych. Zostanie również przebudowany istniejący system odwodnienia oraz sieć wodociągowa. Wycięte zostaną również również drzewa, które kolidują z inwestycją. Natomiast wykonawca będzie musiał wykonać nasadzenia zastępcze.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości