Wiadomości

Remont Długosza ruszy z poślizgiem

24 sierpnia 2021, 12:54
fot. archiwum
Z dwudniowym opóźnieniem rozpocznie się przebudowa ul. Długosza. Wykonawca zdecydował się na przesunięcie prac ze względu na niekorzystną pogodę. W czwartek 26 sierpnia zostanie sfrezowana nawierzchnia, a następnie rozpoczną się prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej.

Prace przy przebudowie ul. Długosza na odcinku od skrzyżowania z ul. Fredry do skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego miały rozpocząć się we wtorek 24 sierpnia. Jednak jeszcze w poniedziałek 23 sierpnia, wykonawca prac zdecydował o przełożeniu rozpoczęcia prac. Jak tłumaczyła firma „Chećko”, wszystko przez niekorzystną pogodę i opady deszczu.

Według zapowiedzi wykonawcy, roboty mają rozpocząć się w czwartek 26 sierpnia. W pierwszej kolejności zostaną przeprowadzone prace przygotowawcze, w tym usuwanie istniejącej nawierzchni. Ruch pojazdów będzie dopuszczony po sfrezowanej jezdni.

Następnie wykonawca przystąpi do przebudowy kanalizacji deszczowej. W tym celu na odcinku ulicy Fredry do Cieszkowskiego zajęta zostanie do połowy północna część jezdni. Od ulicy Cieszkowskiego do Marcinkowskiego zajęta zostanie zaś południowa część jezdni. Wykonawca w miarę możliwości zapewni dojazd do posesji. Mieszkańcy jednak będą musieli liczyć się z czasowym brakiem wjazdu.

Inwestycją zajmie się firma "Chećko" Jacek Chećko z Gorzowa, które złożyła ofertę na kwotę 2 mln 100 tys. 949,38 zł. Wykonawca ma czas do końca grudnia 2021 na realizację inwestycji.

Co zostanie zrobione?

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana nie tylko sama jezdnia ul. Długosza, ale również zostaną przebudowane skrzyżowania z ul. Fredry, Marcinkowskiego i Cieszkowskiego oraz zjazdy na posesję. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się przebudową i remontem ciągów pieszych wzdłuż przebudowywanego odcinka ul. Długosza, budową zatoki postojowej dla samochodów osobowych. Zostanie również przebudowany istniejący system odwodnienia oraz sieć wodociągowa. Wycięte zostaną również również drzewa, które kolidują z inwestycją. Natomiast wykonawca będzie musiał wykonać nasadzenia zastępcze.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości