Wiadomości

Co to będzie za widowisko! Na Warcie będą ścigać się smocze łodzie

19 sierpnia 2021, 11:41
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielę 22 sierpnia na rzece Warcie w Gorzowie odbędą się wyścigi smoczych łodzi. W imprezie mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli, pod warunkiem, że wcześniej zgłosili chęć udziału. Każda załoga smoczej łodzi musi liczyć minimum 8 osób. Start imprezy w niedzielę o godz. 9.45 na przystani Klubu Sportowego „Admira”.

Wyścigi smoczych łodzi na rzece Warcie dla gorzowian organizuje w niedzielę 22 sierpnia Urząd Miasta oraz Klub Sportowy „Admira”. W niedzielny poranek o godz. 9 nastąpi otwarcie biura zawodów na przystani Klubu Sportowego „Admira” przy ul. Wał Okrężny 32. Organizatorzy sprawdzą listę zgłoszonych osad, oraz odbędzie się odprawa kapitanów załóg. Z kolei o godz. 9.45 wystartują pierwsze smocze łodzie. 

Zawody odbędą się dwóch kategoriach - dzieci (do 18 roku życia open) oraz sport (powyżej 18 roku życia open). Konkurencja będzie rozgrywana przy minimum 4 załogach startujących. Wyścig smoczych łodzi odbędzie się w obu kategoriach na dystansie 200 metrów.

Każda drużyna musi składać się z 8 osób wiosłujących i bębniarza, który będzie nadawał tempo wiosłowania. W regatach mogą brać udział dzieci od 10 roku życia za zgodą opiekunów. 

Impreza potrwa do godz. 15.30. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości