Wiadomości

Co to będzie za widowisko! Na Warcie będą ścigać się smocze łodzie

19 sierpnia 2021, 11:41
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielę 22 sierpnia na rzece Warcie w Gorzowie odbędą się wyścigi smoczych łodzi. W imprezie mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli, pod warunkiem, że wcześniej zgłosili chęć udziału. Każda załoga smoczej łodzi musi liczyć minimum 8 osób. Start imprezy w niedzielę o godz. 9.45 na przystani Klubu Sportowego „Admira”.

Wyścigi smoczych łodzi na rzece Warcie dla gorzowian organizuje w niedzielę 22 sierpnia Urząd Miasta oraz Klub Sportowy „Admira”. W niedzielny poranek o godz. 9 nastąpi otwarcie biura zawodów na przystani Klubu Sportowego „Admira” przy ul. Wał Okrężny 32. Organizatorzy sprawdzą listę zgłoszonych osad, oraz odbędzie się odprawa kapitanów załóg. Z kolei o godz. 9.45 wystartują pierwsze smocze łodzie. 

Zawody odbędą się dwóch kategoriach - dzieci (do 18 roku życia open) oraz sport (powyżej 18 roku życia open). Konkurencja będzie rozgrywana przy minimum 4 załogach startujących. Wyścig smoczych łodzi odbędzie się w obu kategoriach na dystansie 200 metrów.

Każda drużyna musi składać się z 8 osób wiosłujących i bębniarza, który będzie nadawał tempo wiosłowania. W regatach mogą brać udział dzieci od 10 roku życia za zgodą opiekunów. 

Impreza potrwa do godz. 15.30. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości