Wiadomości

Muzyczny wieczór na Starym Rynku w Gorzowie. Będzie się działo!

14 sierpnia 2021, 15:21, Marcin Kluwak
Zespół Dance of Fire oraz Michał Szczygieł - to propozycje na sobotni wieczór na scenie Dobry Wieczór Gorzów. To będzie niesamowite spotkanie z muzyką na dwóch różnych płaszczyznach. Dane of Fire gra muzykę bałkańską a Szczygieł jest finalistą programu The Voice of Poland.

Na Starym Rynku w Gorzowie zapowiada się nie lada uczta muzyczna. Mariusz Szczygieł, to wokalista młodego pokolenia. Śpiewa głównie piosenki z gatunków pop i pop-rock. Popularność przyniosły mu przeboje „Nic tu po mnie”, „Spontan” i „Więcej”. Zdobył jeden certyfikat złotej płyty, dwa certyfikaty podwójnie platynowych płyt. Poniżej próbka tego, co usłyszymy dziś ze sceny Dobry Wieczór Gorzów.

Zanim jednak finalista The Voice of Poland zagości na scenie na Starym Rynku, swoją ucztę muzyczną będą mieli ci, którzy kochają bałkańskie rytmy. Dance Of Fire, to wbrew nazwie nie taniec ognia, ale pierwszy w Polsce kwartet klarnetowy, specjalizujący się w muzyce folkowej. 

Jak piszą o sobie sami wykonawcy, źródłem inspiracji jest muzyka bałkańska, klezmerska oraz polska. - Gramy kompozycje własne, a także melodie tradycyjne wyłącznie w naszych aranżacjach. Do dźwięku klarnetów dodajemy perkusję oraz etniczne instrumenty dęte. Wszystko to razem tworzy unikalne brzmienie DANCE OF FIRE - ognistą mieszankę klasycznej techniki i słowiańskiej energii - czytamy na oficjalnej stronie zespołu. 

Sobotni koncert z cyklu Dobry Wieczór Gorzów rozpocznie się już o godzinie 19:00. Potrwa przez trzy godziny. Warto zarezerwować sobie dogodne miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości