• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wróciliśmy do Agaty spróbować nowych dań

11 sierpnia 2021, 15:45, mk
Z dziennikarskiego obowiązku, ale także po kontakcie ze strony właścicieli baru Agata w Gorzowie Wielkopolskim, odwiedziliśmy po raz kolejny bar przy Alei Konstytucji 3 maja, w którym kilka dni temu zakończyły się Kuchenne Rewolucje.

W artykule pt.: "Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach. Sprawdziliśmy, co można zjeść" opisane były subiektywne odczucia jednego z naszych dziennikarzy, który zamówił jedzenie po rewolucjach w tym barze. Tu należy podkreślić, że jedzenie zamawiane było na wynos i nasz redakcyjny kolega zjadł je w domu, na własnym talerzu. Po artykule, który ukazał się na naszym portalu, zadzwonił do nas manager baru Bogusław Paszkiewicz. Według niego, jedzenie pokazane na zdjęciach umieszczonych na portalu, nijak ma się do rzeczywistości. Postanowiliśmy więc po raz kolejny udać się do baru i zobaczyć jak wyglądają podawane dania i obsługa klienta po kilku dniach. 

Przede wszystkim pojawiło się menu. Jak zapewniają właściciele, przez pierwszy tydzień po „rewolucjach”, serwowane będzie tylko Menu Magdy, czyli potrawy przygotowane specjalnie przez autorkę programu. Później do menu wprowadzane będą kolejne potrawy, znane już wszystkim bywalcom baru Agata. 

Nowością po telewizyjnych rewolucjach są pierogi po litewsku. Co to takiego? Farsz w środku podobny jest do pierogów ruskich, ale dodatkowo dodany jest lubczyk i mięta. Wszystko to polane jest zielonym sosem. Są słynne kotlety jajeczne, ale również nieco udoskonalone. Dodawane jest do nich ucierane masło, koper, a na wierzchu kotlety posypane są czarnuszką. Zupa pomidorowa gotowana na wywarze mięsnym, to prawdziwe niebo w gębie. Kolejną potrawą jest kanapka Magdy. Jest to bagietka posmarowana musztardą rosyjską z metką łososiową i tatarską. To wszystko posypane jest dymką i grubym pieprzem. Cena: 6 złotych.

Nowością ma być także masło jabłkowo-chrzanowe, według kompozycji stworzonej przez pracowników baru pod okiem Magdy. - W niedalekiej przyszłości, być może nawet od następnego tygodnia będzie ono dodawane do naszych potraw - kotletów jajecznych, czy schabu - mówi Marzena Koniuszy z baru Agata. Masło będzie też dostępne w wolnej sprzedaży, w specjalnie przygotowanych słoiczkach. 

- Bar przeszedł prawdziwą rewolucję także w kwestii wyglądu. Środek został odświeżony, jest nowy wystrój, a na ścianach pojawił się historyczne zdjęcia z pierwszego baru Agata, który mieścił się na rogu Wodnej i Chrobrego - mówi Bogusław Paszkiewicz, manager klubu TKKF, który zarządza barem. - Nie chcieliśmy zmieniać też historycznej nazwy, która jest od 1965 roku - dodaje Paszkiewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Kuchenne rewolucje w barze Agata

1/4 Kuchenne rewolucje w barze Agata

2/4 Kuchenne rewolucje w barze Agata

2/4 Kuchenne rewolucje w barze Agata

3/4 Kuchenne rewolucje w barze Agata

3/4 Kuchenne rewolucje w barze Agata

4/4 Kuchenne rewolucje w barze Agata

4/4 Kuchenne rewolucje w barze Agata

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości