Wiadomości

Cygańskie rytmy w amfiteatrze. Startuje 33. Romane Dyvesa

11 sierpnia 2021, 10:59
fot. archiwum

Romane Dyvesa to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych na świecie festiwali muzyki i kultury cygańskiej. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 14 sierpnia o godzinie 20 w gorzowskim amfiteatrze. Bilety na koncert galowy można kupić za pośrednictwem strony internetowej abilet.pl oraz w kasach amfiteatru przed koncertem. Bilety w przedsprzedaży kosztują 28 zł., z kolei w dniu koncertu 33 zł. Dzieci do lat 5 mają wstęp darmowy. Natomiast portal gorzowianin.com zorganizuje konkurs, w którym do wygrania będzie pięć podwójnych wejściówek na sobotni koncert Romane Dyvesa. Śledźcie nasz profil na facebooku.

Do Gorzowa z roztańczonym i rozśpiewanym taborem zjadą się znakomici artyści cygańscy m.in. Iło z Rosji, Gipsy Band z Francji, Gipsy Swing z Serbii oraz Sokół Orchestra i Sara Czureja Band z Polski. Na scenie wystąpi również Justyna Steczkowska, Natasza Urbańska, Andrzej Rosiewicz oraz zespół Piersi. 

Nie zabraknie również Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno, który jest gospodarzem festiwalu. Muzycy z okazji trwającego jubileuszu 65-lecia pracy twórczej i artystycznej Edwarda Dębickiego zaprezentują specjalny program, do którego zaproszą Nataszę Buzylievą i Weronikę Curyło.

- Festiwal będzie miał wyjątkową oprawę. Będzie to żywiołowe romskie show pełne muzyki i tańca, a wszystko to na przykładzie taborowych tradycji oraz korzennego folkloru, a także współczesnej muzyki cygańskiej – mówi Edward Dębicki.

Koncert galowy będzie nagrywany przez ekipę programu TVP2. Wydarzenie poprowadzi Aleksander Sikora oraz Manuel Dębicki. Autorem scenariusza show muzyki cygańskiej jest Bolesław Pawica, a dyrektorem artystycznym Edward Dębicki.

Podobnie jak w roku ubiegłym podczas koncertu organizatorzy zapewnią bezpieczne warunki dostosowane do obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości