• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Pracownice okradały Biedronkę. Wpadły przez monitoring [zdjęcia]

10 sierpnia 2021, 15:15
fot. Komenda Miejska Policji w Gorzowie
Policjanci z Gorzowa zatrzymali dwie kobiety w wieku 39 i 51 lat, które pracując w sklepie Biedronka w Jeninie, jednocześnie kradły towar. Cały proceder trwał przez miesiąc. Do sprawy został zatrzymany również mężczyzna, który odbierał towar od kobiet.

Wszystko działo się w sklepie Biedronka w podgorzowskim Jeninie. Przez miesiąc z magazynu sklepu znikał towar. Wśród skradzionych rzeczy znajdowały się artykuły spożywcze, tekstylne i przemysłowe. Suma wstępnych strat wynosi 4,7 tys. zł.

Okazało się, że za kradzieże są odpowiedzialne dwie kobiety w wieku 39 i 51 lat, pracownice sklepu. W kradzieżach pomagał również 55-letni mężczyzna, mąż starszej z kobiet. 

- Kobiety przez ponad miesiąc wynosiły od strony magazynu towar, układając go na paletach. Następnie podjeżdżał samochód, którym kierował mąż jednej z pracownic i pakował towar, który był wcześniej przygotowany przez sprawczynie. Wszystko nagrały kamery monitoringu – opowiada Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Podczas przeszukania mieszkań sprawców, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną część asortymentu pochodzącego z regałów marketu. Policjanci zatrzymali 39 i 51-letnią kobietę oraz 55-letniego mężczyznę. Wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.

 

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości