Wiadomości

Rusza długo wyczekiwany remont ul. Okólnej

6 sierpnia 2021, 07:57
fot. archiwum
W poniedziałek 9 sierpnia rozpocznie się przebudowa ul. Okólnej. Aby remont był jak najmniej uciążliwy, prace podzielono na etapy. Na początek wykonawca zajmie się odcinkiem od ul. Pomorskiej do połowy drogi wewnętrznej ul. Poniatowskiego. Na czas prac ten odcinek zostanie wyłączony z ruchu.

- Wiadomo coś odnośnie remontu ul. Okólnej? Miał się rozpocząć w lipcu, a temat ucichł. Mam nadzieje, ze w tym roku remont dojdzie do skutku i nie zostanie odwołany – pytała się na początku tygodnia nasza czytelniczka Iwona. Jednak nie ona jedyna dopytywała się, co z przebudową ul. Okólnej. Również pozostali mieszkańcy mają już dosyć zniszczonej drogi.

Mamy dobrą wiadomość. W poniedziałek 9 sierpnia rozpocznie się przebudowa ulicy Okólnej na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Teresy Marii Klimek, który zostanie podzielony na trzy etapy. Prace związane z przebudową drogi wymagać będą czasowego zamknięcia drogi, co spowoduje brak dojazdu do posesji i dróg wewnętrznych, będących w zarządzie SM Dolinki. Dlatego też, aby remont był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców, zostały podzielone na trzy etapy.

W poniedziałek 9 sierpnia wykonawca zajmie się odcinkiem od strony ronda Solidarności – od ul. Pomorskiej do połowy drogi wewnętrznej ul. Poniatowskiego prowadzącej do budynków nr 4-7. - Ten odcinek zostanie wyłączony całkowicie z ruchu. Dojazd do ul. Bema, Poniatowskiego możliwy będzie od strony zachodniej, przez ul. Okólna lub ul. Zamenhofa i Teresy Klimek – mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

W pierwszej kolejności planowane jest wykonanie frezowania istniejącej nawierzchni oraz rozbiórka betonowej podbudowy, a następnie wykonanie wzmocnienia podłoża oraz nowej konstrukcji jezdni.

Drugi etap obejmuje odcinek od połowy drogi wewnętrznej ul. Poniatowskiego do połowy ul. Bema, a w trzecim etapie prace przewidziano na odcinku od połowy ul. Bema do połowy ul. Klimek (dawnej Berlinga). Inwestycją zajmuje się Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe Drogus z Gorzowa , która zaoferowała 544 tys. 459,99 zł za realizację inwestycji. Wykonawca ma czas do 23 grudnia na wykonanie wszystkich prac.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości