Wiadomości

Gorzów dla pszczół. Każdy może dostać sadzonkę roślin miododajnych

5 sierpnia 2021, 16:07
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Pszczoły grupa inicjatywna Moja Bora Bora we współpracy z Urzędem Miasta organizują akcję "Gorzów dla pszczół". W jej ramach rozdawane będą sadzonki roślin miododajnych lawendy i wrzosów. Akcja rozdawania sadzonek odbędzie się w poniedziałek 9 sierpnia na przystanku autobusowym „Hubala” przy ul. Szarych Szeregów.

W niedzielę 8 sierpnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Pszczoły, który ma nam przypominać o niezastąpionej roli, jaką pełnią owady zapylające w przyrodzie i naszym codziennym życiu oraz o konieczności ich ochrony. Pszczoły miodne i dziko żyjące odpowiadają za zapylanie roślin, które stanowią ponad 1/3 naszej codziennej diety. Dlatego są tak ważne dla rolnictwa i produkcji żywności.

Z tej okazji inicjatywa lokalna Moja Bora Bora we współpracy z Urzędem Miasta organizują akcję "Gorzów dla pszczół", w ramach której będą rozdawane sadzonki roślin miododajnych - lawendy i wrzosów. Akcja rozdawania sadzonek odbędzie się w poniedziałek 9 sierpnia od godz. 11 na przystanku autobusowym „Hubala” przy ul. Szarych Szeregów.

Każdy chętny będzie mógł wziąć kwiat do domu i zasadzić go na balkonie, tarasie lub w ogródku. W ten sposób przyczyni się do tworzenia miejsc dających pokarm owadom zapylającym. Sadzonki będą zaopatrzone w kody QR z instrukcją oraz linkiem do broszury informacyjnej o pszczołach. Załączona do każdej sadzonki ulotka będzie zawierała informację i regulamin, określające, w jaki sposób można wziąć udział w losowaniu nagród - będą nimi większe zestawy kwiatów i gadżety miejskie. 

Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest zrobienie zdjęcia z zasadzonym kwiatem i wysłanie go mailem na adres: mojaborabora@wp.pl z podaniem danych lokalizacyjnych (geotag, współrzędne lub adres) – najpóźniej do środy 11 sierpnia. Na podstawie informacji zwrotnej zostanie stworzona interaktywna mapa pokazująca trasę sadzonek z przystanku autobusowego „Hubala” w różne miejsca miasta. 

Nagrody będą do odbioru w piątek 13 sierpnia w Urzędzie Miasta przy ul. Myśliborskiej 34. Grupa Moja Bora Bora bierze udział w akcji Masz Głos, prowadzonej przez Fundację Batorego.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości