Wiadomości

Urządzili imprezę urodzinową w lesie. Nadleśnictwo apeluje o posprzątanie śmieci

4 sierpnia 2021, 14:00
fot. facebook.com/NadlesnictwoKarwin
W minioną sobotę grupa młodzieży zorganizowała imprezę urodzinową z okazji 18-nastki w lesie w Lipkach Wielkich. Jednak po skończonej imprezie, nikt nie posprzątał i nie zabrał ze sobą śmieci. Dlatego też Nadleśnictwo Karwin apeluje do osób, które urządziły 18-nastkę, aby posprzątały po sobie.

Na swoim facebookowym profilu Nadleśnictwo Karwin, w skład którego wchodzi również leśnictwo Lipki Wielkie poinformowało o śmieciach zostawionych w lesie w Lipkach Wielkich. Jak się okazało, w miniony weekend ktoś postanowił zorganizować 18-nastkę w jednej z leśnych wiat. Niestety imprezowicze nie posprzątali już po sobie. 

- Hallo, hallo Lipki Wielkie, weekendowa impreza urodzinowa w lesie. Posprzątajcie śmieci! Jubilatowi/Jubilatce sobotniej osiemnastki w lesie życzymy dużo zdrówka, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Ale zwracamy się z prośbą, o niezwłoczne uprzątnięcie śmieci po imprezie. Zdajemy sobie sprawę, że las to doskonałe miejsce do organizacji plenerowych urodzin. Jednakże przygotowanie wydarzenia wymaga kontaktu z Nadleśnictwem Karwin (posiadamy obiekty otwarte, jak na przykład Leśna Wiata Edukacyjna w Gościmiu). Ale przede wszystkim posprzątania po sobie odpadów komunalnych! - czytamy na profilu Nadleśnictwa Karwin.

Leśnicy podkreślają, że wiedzą o 18 urodzinach, ponieważ w śmieciach znajdują się rachunki, opakowania po prezentach oraz inne dowody wskazujące na wyjątkowo huczną osiemnastkę. - Organizując urodziny w lesie, pozwólmy zwierzętom dożyć sążnistego wieku. Dla saren, borsuków, lisów czy wilków śmieci stanowią zagrożenie życia – apelują leśnicy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości