• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 30 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Dwa poważne pożary pod Gorzowem

31 lipca 2021, 15:13
fot. OSP Lubiszyn
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru lasu w miejscowości Borek oraz pożaru kombajnu i zboża na pniu w miejscowości Mościczki. Pożar lasu został już opanowany, natomiast w przypadku pożaru kombajnu i zboża cały czas trwa akcja gaśnicza.

W sobotę 31 lipca o godz. 14.18 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Borek. Na miejsce zostało wysłanych łącznie siedem zastępów straży pożarnej.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że pali się poszycie leśne. Po kilkudziesięciu minutach udało się opanować pożar. - Sytuacja jest opanowana. Trwa dogaszanie. Spaliło się około 50 arów ściółki leśnej – mówi dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie.

W momencie, kiedy strażacy walczyli z pożarem lasu w Borku, do dyżurnego gorzowskiej straży wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze. Tym razem doszło do pożaru kombajnu koszącego zboże w miejscowości Mościczki. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej.

Od płonącego kombajnu zapaliło się również zboże. W tym przypadku strażacy dopiero walczą z ogniem. Sytuacja nie jest łatwa do opanowania w momencie, kiedy pali się zboże na pniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości