• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wjazd z ul. Hejmanowskiej w ul. Spichrzową zostanie zamknięty

29 lipca 2021, 09:35
fot. Marcin Kluwak
W poniedziałek 2 sierpnia wykonawca budowy nowego odcinka ul. Spichrzowej przystąpi do budowy kanalizacji deszczowej. W związku z tym zamknięty zostanie wjazd z ul. Hejmanowskiej w ul. Spichrzową.

W poniedziałek 26 lipca rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie nowego odcinka ul. Spichrzowej od ul. Hejmanowskiej do ul. Teatralnej o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Ruszyły prace przy budowie nowego odcinka ul. Spichrzowej”. 

Natomiast w poniedziałek 2 sierpnia firma Maldrobud przystąpi do kolejnych robót. Tym razem wykonawca zajmie część skrzyżowania ul. Spichrzowej i Hejmanowskiej w związku z budową kanalizacji deszczowej. Tym samym ulica Hejmanowskiej w kierunku od Teatralnej do Spichrzowej będzie drogą bez przejazdu.

Zapewniony zostanie jedynie dojazd do targowiska. Przejazd możliwy będzie jedynie z Spichrzowej w Hejmanowskiej. Zaplanowano objazd; z ul. Teatralnej do Spichrzowej przez ul. Hejmanowskiej, Warszawską i Herberta.

- Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania zastępczego – apeluje Paweł Najdora z wydziału dróg Urzędu Miasta Gorzowa.

Nowy odcinek ul. Spichrzowej

Firma Maldrobud oprócz budowy kanalizacji deszczowej i oświetlenia  będzie musiała wykonać również rozbiórkę elementów zagospodarowania terenu, które będą kolidowały z nową drogą oraz wyciąć drzewa i krzewy. A następnie wyrównać teren i przebudować istniejącą infrastrukturę techniczną.

Docelowo nowy odcinek ul. Spichrzowej będzie drogą podporządkowaną, a pierwszeństwo będą miały pojazdy jadące ul. Hejmanowską w stronę mostu Staromiejskiego i odwrotnie. Wzdłuż nowej drogi zostanie wybudowanych 71 miejsc postojowych, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Miejsca postojowe będą zlokalizowane również w okolicach przystanku kolejowego Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Wykonawca ma 6 miesięcy na realizację wszystkich prac. A to oznacza, że nowa droga powinna być gotowa w styczniu 2022 roku. Koszt inwestycji to 4 mln 423 tys. 365,02 zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości