• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tymczasowe rondo na Walczaka i zamknięty wjazd w Szarych Szeregów [zdjęcia]

23 lipca 2021, 12:47
fot. Anna Kluwak
We wtorek 27 lipca wykonawca przebudowy drogi krajowej nr 22 przystąpi do kolejnego etapu prac. Zamknięta zostanie ul. Szarych Szeregów od strony skrzyżowania z ul. Walczaka. Natomiast na skrzyżowaniu ul. Fieldorfa-Nila i Walczaka powstanie tymczasowe rondo. Kierowcy chcący dojechać do ul. Szarych Szeregów będą musieli korzystać z objazdów.

Rozbudową drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego, którą zajmuje się firma Budomex S.A. za 73 mln 998 tys. zł. Według umowy, dwupasmowaDK22 miała być gotowa do stycznia 2022 roku. Jednak już teraz wiadomo, że inwestycja będzie miała co najmniej sześć miesięcy poślizgu. To oznacza, że dwupasmowa DK22 powinna być gotowa w połowie 2022 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Będzie spory poślizg przy rozbudowie DK22 w Gorzowie".

Natomiast we wtorek 27 lipca wykonawca inwestycji przystąpi do kolejnego etapu prac, który będzie polegał na zamknięciu ul. Szarych Szeregów na wysokości dawnej pętli tramwajowej Silwana. Wjazd i wyjazd z ul. Walczaka w Szarych Szeregów nie będzie możliwy.

Dlatego też kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Kierowcy od skrzyżowania z ul. Kombatantów i Bora-Komorowskiego będą mogli dojechać ul. Szarych Szeregów wyłącznie do drogi osiedlowej zlokalizowanej między ul. Popławskiego a Walczaka. Natomiast dojazd od strony Strzelec Krajeńskich do ul. Szarych Szeregów będzie możliwy przez ul. Fieldorfa-Nila i Bora Komorowskiego, a od ronda Gdańskiego ulicami Górczyńską i Okulickiego. Tymi samymi drogami kierowcy będą mogli dostać się na ul. Walczaka.

Aby ułatwić kierowcom wyjazd z ul. Fieldorfa-Nila, na skrzyżowaniu z ul. Walczaka powstanie tymczasowe rondo. Część tarczy ronda jest już gotowa, są również ustawione znaki, które obecnie są zasłonięte. Tymczasowe rondo dla kierowców będzie dostępne od wtorku.

- Prosimy o unikanie przejazdu ulicą Kombatantów, która jest przebudowywana i na odcinku od galerii handlowej do skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego i Armii Krajowej jest drogą jednokierunkową – apeluje Krzysztof Kropiński z wydziału dróg Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

1/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

2/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

2/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

3/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

3/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

4/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

4/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

5/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

5/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

6/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

6/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

7/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

7/7 Tymczasowe rondo na Walczaka

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości