Wiadomości

Żużlowe derby. Oba zespoły walczą o zupełnie inne cele

23 lipca 2021, 14:51, Marcin Kluwak/źródło: speedwaynews.pl
foto: Patryk Stachowiak/archiwum
102. derby Ziemi Lubuskiej przed nami. O 20:30 wystartuje pierwszy wyścig. W tym sezonie oba zespoły jadą o zupełnie inne cele. Falubaz o utrzymanie, a Stal o jak najlepsze miejsce przed rundą play-off.

W pierwszym meczu tych drużyn w sezonie 2021, Moje Bermudy Stal Gorzów zwyciężyła na obiekcie przy „W69”, w stosunku 50:40. Aktualna dyspozycja żużlowców i statystyki pokazują, że Stalowcy nie powinni mieć ciężkiego wyzwania. Stanisław Chomski zaznacza jednak, że derby zawsze rządzą się swoimi prawami. 

- Prawa derbów są skomplikowane. W przeszłości wygrywało się na wyjeździe i przegrywało u siebie. Było tak, że mieliśmy bezkrólewie, bo nikt nie zdobywał bonusa. Poza tym kibice mocno żyją tymi meczami, niezależenie od pozycji zespołu w lidze. Także politycy czy biznesmani lubią w jakichś zakulisowych rozmowach odnosić się do wyników derbów - mówił Chomski.

Takie sytuacji dawno nie mieliśmy. Podopieczni Piotra Żyto, muszą nadal walczyć o to, żeby w kolejnym roku dochować tradycji Derbów Lubuskich.Zielonogórzanie nie mogą być pewni utrzymania w PGE Ekstralidze, a nie zanosi się na to, że sytuacja zmieni się diametralnie po zbliżającym się starciu. Wyraźnym faworytem jest zespół gospodarzy. Gości powinien uradować każdy zdobyty ewentualnie do tabeli punkcik.

Jeżeli chodzi natomiast o gorzowian, ci grają o zupełnie inne cele. Zespół Stanisława Chomskiego zwyciężając w piątek, zapewni sobie jednocześnie stuprocentowy awans do fazy play-off. Dla „żółto-niebieskich” będzie to już wtedy chwila oddechu, ale jednocześnie motywacji do zajęcia jak najwyższego miejsca, w kontekście półfinałowego rywala.

Jeśli chodzi o zestawienia obu drużyn, zarówno gorzowianie, jak i zielonogórzanie przystąpią do spotkania z osłabieniem formacji juniorskiej. Gospodarze nadal nie mogą skorzystać z usług Kamila Nowackiego, który jest po zabiegu operacyjnym złamania kości łódeczkowatej. Goście natomiast stracili w ostatnich dniach Fabiana Ragusa, który upadek zanotował podczas turnieju zaplecza kadry juniorów, rozgrywanego w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzieżowca zastąpi najpewniej Jakub Osyczka.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów

9. Szymon Woźniak

10. Rafał Karczmarz

11. Martin Vaculík

12. Anders Thomsen

13. Bartosz Zmarzlik

14. Wiktor Jasiński

15. Kamil Pytlewski

16.

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

1. Max Fricke

2. Piotr Protasiewicz

3. Damian Pawliczak

4. Matej Žagar

5. Patryk Dudek

6. Fabian Ragus

7. Nile Tufft

Materiał powstał dzięki współpracy z portalem speedwaynews.pl

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości