Wiadomości

Kierujący BMW potrącił rowerzystkę na pasach z sygnalizacją świetlną

22 lipca 2021, 17:37
fot. czytelnik
W czwartkowe popołudnie doszło do potrącenia 61-letniej rowerzystki na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Kierujący BMW potrącił kobietę, kiedy samochody ruszały mając zielone światło, natomiast rowerzystka wjechała na pasy na czerwonym. Potrącona kobieta została zabrana do szpitala.

W czwartek 22 lipca około godz. 16 doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy ul. Górczyńskiej na wysokości parku Górczyńskiego. Na miejsce została wysłana policja i pogotowie. Jak się okazało, kierujący BMW jadąc ul. Górczyńską od ronda Niepodległości w stronę ronda Gdańskiego potrącił rowerzystkę.

- Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 61-letnia kobieta wjechała rowerem na pasy, gdzie nie ma przejazdu rowerowego w momencie, kiedy dla pieszych zapaliło się czerwone światło, natomiast dla kierowców zielone. Na szczęście samochody dopiero ruszały i siła uderzenia nie była tak duża – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Potrącona kobieta nie doznała poważnych obrażeń, jednak została zabrana do szpitala na badania. Policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości