Wiadomości

Czytelnik: Co z remontem ul. Okólnej, a raczej jego brakiem?

22 lipca 2021, 14:16
fot. archiwum
Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Sławek, który dopytuje się o remont ul. Okólnej. Prace miały ruszyć w połowie lipca, jednak wykonawca inwestycji nie wszedł do tej pory na plac budowy. Dlatego czytelnik dopytuje się co jest powodem opóźnień w rozpoczęciu remontu tej zniszczonej drogi.

Ulica Okólna to bez wątpienia jedna z najbardziej zniszczonych dróg w mieście. Dlatego też wielu mieszkańców, którzy od lat walczyli o remont tej ulicy, ucieszyło się na wieść o tym, że jeszcze w tym roku miasto zamierza przebudować ul. Okólną. W połowie czerwca został wybrany wykonawca przebudowy 200-metrowego odcinka ul. Okólnej od ul. Pomorskiej do ul. Teresy Marii Klimek. Przetarg wygrała firma Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe Drogus z Gorzowa , która zaoferowała 544 tys. 459,99 zł za realizację inwestycji.

Pierwsze prace przy remoncie ul. Okólnej miały ruszyć w połowie lipca. Jednak zbliża się koniec miesiąca i mieszkańcy zaczynają się niecierpliwić i dopytują się co z przebudową tej zniszczonej drogi. Do portalu gorzowianin.com zwrócił się w tej sprawie czytelnik Sławek.- Czy możecie dowiedzieć się co z remontem ul.

Okólnej, a raczej jego brakiem? Pisałem do Urzędu Miasta Gorzowa i brak odzewu w tej sprawie. Wcześniej jedna z urzędniczek odpisała mi, że remont rusza w połowie lipca. Remont już dawno powinien trwać, a tu cisza... Kiedy napisałem po raz kolejny, to nie dostałem już odpowiedzi. Ulica jest w tragicznym stanie. Może redakcja gorzowianin.com czegoś się dowie? Na pewno niejeden z mieszkańców ucieszy się na jakąkolwiek informację w tej sprawie -napisał czytelnik Sławek.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa. Jak się okazuje, plac budowy został już przekazany wykonawcy. - Firma Drogus, czyli wykonawca prac jest na etapie zatwierdzania tymczasowej organizacji ruchu. Czekamy na opinię Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie w tej sprawie. Jeśli będzie pozytywna, wykonawca będzie mógł przystąpić do pracy – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Jest więc szansa, że pierwsze prace mogą ruszyć jeszcze w lipcu. Jak informuje wykonawca, roboty rozpoczną się od strony ul. Pomorskiej. Firma Drogus będzie musiała zająć się przebudową drogi, wraz z częściową wymianą istniejących krawężników, budową chodnika oraz częściowym odwodnieniem. Planowany termin zakończenia inwestycji  to 23 grudnia 2021 roku. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości