• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Czytelnik: Co z remontem ul. Okólnej, a raczej jego brakiem?

22 lipca 2021, 14:16
fot. archiwum
Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Sławek, który dopytuje się o remont ul. Okólnej. Prace miały ruszyć w połowie lipca, jednak wykonawca inwestycji nie wszedł do tej pory na plac budowy. Dlatego czytelnik dopytuje się co jest powodem opóźnień w rozpoczęciu remontu tej zniszczonej drogi.

Ulica Okólna to bez wątpienia jedna z najbardziej zniszczonych dróg w mieście. Dlatego też wielu mieszkańców, którzy od lat walczyli o remont tej ulicy, ucieszyło się na wieść o tym, że jeszcze w tym roku miasto zamierza przebudować ul. Okólną. W połowie czerwca został wybrany wykonawca przebudowy 200-metrowego odcinka ul. Okólnej od ul. Pomorskiej do ul. Teresy Marii Klimek. Przetarg wygrała firma Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe Drogus z Gorzowa , która zaoferowała 544 tys. 459,99 zł za realizację inwestycji.

Pierwsze prace przy remoncie ul. Okólnej miały ruszyć w połowie lipca. Jednak zbliża się koniec miesiąca i mieszkańcy zaczynają się niecierpliwić i dopytują się co z przebudową tej zniszczonej drogi. Do portalu gorzowianin.com zwrócił się w tej sprawie czytelnik Sławek.- Czy możecie dowiedzieć się co z remontem ul.

Okólnej, a raczej jego brakiem? Pisałem do Urzędu Miasta Gorzowa i brak odzewu w tej sprawie. Wcześniej jedna z urzędniczek odpisała mi, że remont rusza w połowie lipca. Remont już dawno powinien trwać, a tu cisza... Kiedy napisałem po raz kolejny, to nie dostałem już odpowiedzi. Ulica jest w tragicznym stanie. Może redakcja gorzowianin.com czegoś się dowie? Na pewno niejeden z mieszkańców ucieszy się na jakąkolwiek informację w tej sprawie -napisał czytelnik Sławek.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa. Jak się okazuje, plac budowy został już przekazany wykonawcy. - Firma Drogus, czyli wykonawca prac jest na etapie zatwierdzania tymczasowej organizacji ruchu. Czekamy na opinię Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie w tej sprawie. Jeśli będzie pozytywna, wykonawca będzie mógł przystąpić do pracy – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Jest więc szansa, że pierwsze prace mogą ruszyć jeszcze w lipcu. Jak informuje wykonawca, roboty rozpoczną się od strony ul. Pomorskiej. Firma Drogus będzie musiała zająć się przebudową drogi, wraz z częściową wymianą istniejących krawężników, budową chodnika oraz częściowym odwodnieniem. Planowany termin zakończenia inwestycji  to 23 grudnia 2021 roku. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości