Wiadomości

Wykonawca wybrany. Schody w parku Słowiańskim zostaną w końcu wyremontowane

19 lipca 2021, 16:44
fot. archiwum
Jeszcze w tym roku czeka nas pierwszy etap modernizacji parku Słowiańskiego. Na początek zostaną przebudowane schody terenowe od strony os. Staszica, a dokładnie od ul. Dąbrowskiej, Marcinkowskiego i Fredry. Miasto zdecydowało, że firma z podgorzowskiej Kłodawy zajmie się inwestycją. Wykonawca będzie miał czas na realizację wszystkich prac do 19 listopada 2021 roku.

Park Słowiański jest najbardziej zaniedbanym terenem zielonym w Gorzowie. Dlatego też wiele osób ucieszyła informacja, że miasto zamierza zająć się modernizacją parku Słowiańskiego. Jednak zanim ruszą prace w całym parku, władze Gorzowa chcą najpierw zająć się remontem schodów terenowych. 

Miasto właśnie wybrało wykonawcę, który zajmie się przebudową schodów w parku Słowiańskim – chodzi o schody ul. Dąbrowskiej, Marcinkowskiego i Fredry. Jedyną ofertę złożyła firma Stal-System Przemysław Buszkiewicz z Kłodawy, która zaoferowała 445 tys. zł za realizację wszystkich prac. To o 6,7 tys. zł poniżej budżetu przewidzianego przez miasto. Urzędnicy po analizie dokumentów stwierdzili, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Natomiast cena złożonej oferty nie przekracza kwoty jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania.

W ciągu najbliższych dni miasto podpisze umowę z firmą Stal-System Przemysław Buszkiewicz z Kłodawy, a następnie przekaże plac budowy. Możemy spodziewa się, że pierwsze prace przy remoncie schodów ruszą na początku sierpnia.
Wykonawca będzie miał czas na realizację wszystkich prac do 19 listopada 2021 roku.

Przebudowa schodów w parku Słowiańskim

Zakres prac, jeżeli chodzi o schody od strony ul. Dąbrowskiej będzie obejmował prace rozbiórkowe fragmentu chodnika i schodów, korytowanie, wykonanie podbudowy i fragmentu chodnika - dojście do schodów, a także wykonanie schodów wraz podjazdem dla wózków dziecięcych. 

W przypadku schodów od strony ul. Marcinkowskiego wykonawca będzie musiał zająć się rozbiórką istniejących schodów, korytowaniem i budową nowych schodów wraz z podjazdem dla wózków dziecięcych.

Co do schodów od strony ul. Fredry, to tutaj również przed wykonawcą prace rozbiórkowe fragmentu chodnika i schodów, korytowanie i wykonanie podbudowy, a także wykonanie schodów wraz podjazdem dla wózków dziecięcych.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości