• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Upał w mieście? Zostaną uruchomione kurtyny wodne

13 lipca 2021, 10:05
fot. Anna Kluwak
Od wtorku 13 lipca w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa będą działały kurtyny wodne. Wszystko przez to, że IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami. Temperatura w cieniu może wynieść nawet 30-32 stopnie Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o upale dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego, które obowiązuje od godz. 13 we wtorek 13 lipca do godz. 20 w środę 14 lipca. Według prognozy, temperatura maksymalna we wtorek może wynieść 30 stopni Celsjusza w cieniu. Natomiast temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 stopni Celsjusza. Z kolei w środę 14 lipca temperatura może wzrosnąć do 32 stopni Celsjusza w cieniu.

W związku z prognozowanymi upałami, miasto uruchomi we wtorek 12 lipca kurtyny wodne. Te będą działać w godz. 11-19 i będą chłodzić przechodniów w pięciu lokalizacjach. Kurtyny zostaną uruchomione tradycyjnie przy murach obronnych (naprzeciwko dawnej łaźni), na skwerze przed dawnym Empikiem, na Starym Rynku, przy dworcu PKP oraz na bulwarze wschodnim.

- Kurtyny wodne uruchamiane są wówczas, kiedy przewidywany jest upał, czyli temperatura w cieniu przekracza wartość 30 stopni Celsjusza.  Najwyższa odczuwalna temperatura występuje w godzinach popołudniowych (od 15 do 17), stąd m. in. funkcjonowanie kurtyn aż do godziny 19. Funkcjonowanie kurtyn będzie uzależnione od pogody – tłumaczy Jacek Myczkowski z wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości