Wiadomości

Upał w mieście? Zostaną uruchomione kurtyny wodne

13 lipca 2021, 10:05
fot. Anna Kluwak
Od wtorku 13 lipca w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa będą działały kurtyny wodne. Wszystko przez to, że IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami. Temperatura w cieniu może wynieść nawet 30-32 stopnie Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o upale dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego, które obowiązuje od godz. 13 we wtorek 13 lipca do godz. 20 w środę 14 lipca. Według prognozy, temperatura maksymalna we wtorek może wynieść 30 stopni Celsjusza w cieniu. Natomiast temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 stopni Celsjusza. Z kolei w środę 14 lipca temperatura może wzrosnąć do 32 stopni Celsjusza w cieniu.

W związku z prognozowanymi upałami, miasto uruchomi we wtorek 12 lipca kurtyny wodne. Te będą działać w godz. 11-19 i będą chłodzić przechodniów w pięciu lokalizacjach. Kurtyny zostaną uruchomione tradycyjnie przy murach obronnych (naprzeciwko dawnej łaźni), na skwerze przed dawnym Empikiem, na Starym Rynku, przy dworcu PKP oraz na bulwarze wschodnim.

- Kurtyny wodne uruchamiane są wówczas, kiedy przewidywany jest upał, czyli temperatura w cieniu przekracza wartość 30 stopni Celsjusza.  Najwyższa odczuwalna temperatura występuje w godzinach popołudniowych (od 15 do 17), stąd m. in. funkcjonowanie kurtyn aż do godziny 19. Funkcjonowanie kurtyn będzie uzależnione od pogody – tłumaczy Jacek Myczkowski z wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości