• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Oszustwo na niedopłatę do prądu. Uważaj na fałszywe sms-y!

10 lipca 2021, 11:33
fot. archiwum
W ostatnich dniach mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości otrzymują wiadomości tekstowe na swoje telefony z informacją, że na sobotę 10 lipca zostało zaplanowane odłączenie prądu i mają zapłacić 3,46 zł, aby nie zostać odciętym od energii elektrycznej. To kolejne oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy.

Oszuści znów w akcji i ponownie wykorzystują metodę na "niedopłatę do prądu". Mieszkańcy Gorzowa i okolic otrzymują dziwne wiadomości tekstowe na swoje telefony, w których widnieje informacja, że mają niedopłatę i jeżeli nie uregulują płatności, to zostaną odłączeni od prądu.

Mieszkańcy otrzymują sms-y o następującej treści: PGE: Na dzień 10.07 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności 3,46 zł. Zapłać teraz" i dalej w treści wiadomości jest link z dziwnym adresem. Wiadomości tym razem są wysyłane z polskich numerów, aby nie wzbudzić większych podejrzeń - ostatnio były wysyłane z ukraińskich numerów.

Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w podany link! Kiedy klikniemy w link, trzeba będzie wpisać login i hasło do bankowości elektronicznej, a to da oszustom nieograniczony dostęp do naszego konta, z którego na pewno znikną nasze oszczędności.

Dlatego też apelujemy do naszych czytelników, aby byli czujni i uważali na fałszywe sms-y. A przede wszystkim nie klikali w linki!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości