• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Dobry Wieczór Lubuskie, czyli Święto Województwa Lubuskiego na Starym Rynku

3 lipca 2021, 11:05
fot. Marcin Kluwak
W sobotę 3 lipca na Starym Rynku w Gorzowie odbędą się wydarzenia w ramach Święta Województwa Lubuskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik, która wystąpi na scenie plenerowej. Nie zabraknie również innych atrakcji.

W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego organizuje kilka wydarzeń w ramach Święta Województwa Lubuskiego. Początek świętowania rozpoczyna się w sobotę 3 lipca na Starym Rynku w Gorzowie pod hasłem "Dobry Wieczór Lubuskie".

Przy scenie plenerowej stanie mini miasteczko województwa lubuskiego. W namiocie departamentu promocji i strategii marki będzie można dowiedzieć się, gdzie w naszym regionie warto wypocząć, oraz co w Lubuskiem jest warte zachodu. Z kolei na na stoisku gorzowskiego szpitala każdy chętny będzie mógł poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie przygotował prezentację pojazdów egzaminacyjnych, jak ubiegać się o prawo jazdy, jak być bezpiecznym i świadomym kierowcą, jak dobrze przygotować się do wakacyjnego wyjazdu. WORD poprzez alkogogle pokaże też, jaki wpływ na kierującego ma różny stan upojenia alkoholowego. A w bezpośrednim sąsiedztwie stoiska WORD, policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji będą prezentować symulator zderzeń. Do tego odbędą się gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych.

Gwiazdą wieczoru będzie pochodząca z Sulechowa Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik, którzy wykonają utwory z albumu „Astronomia Poety. Baczyński”. Wcześniej na scenie zaprezentują się gorzowscy mali artyści z zespołów tanecznych „Buziaki” i „Kontra Mini”.

Program Dobry Wieczór Lubuskie

- godz. 16 – start miasteczka namiotowego

- godz. 17.45 – oficjalne rozpoczęcie Święta Województwa Lubuskiego

- godz. 18-18.45 – koncert gorzowskich zespołów tanecznych „Buziaki” i „Kontra Mini”

- godz. 19-20.30 – koncert gwiazdy wieczoru Mela Koteluk i Kwadrofonik

- godz. 20.30-21.30 – DJ Zygfryd.

Pozostałe wydarzenia w ramach Dobry Wieczór Gorzów

- godz. 18 - Wartownia – Neevald, Matthew Clarck, Qusi oraz Johnny

godz. 20.30 - Scena Letnia w Teatrze im. Osterwy - XIX Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych „Duety...”

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości