• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Po latach walki mieszkańcy ul. Skrajnej będą mieli w końcu asfalt

2 lipca 2021, 12:16
fot. czytelniczka Małgorzata
Ulica Skrajna to droga odchodząca od ul. Wylotowej na Zakanalu w Gorzowie. Jej mieszkańcy od wielu lat walczyli o przebudowę drogi i asfalt. W końcu się udało. Miasto właśnie szuka wykonawcy, który zajmie się pracami. Na niespełna 1 kilometrze drogi pojawi się asfalt oraz zostanie wykonane pobocze. Najpóźniej pod koniec września ul. Skrajna będzie już drogą asfaltową.

Wielokrotnie na portalu gorzowianin.com poruszaliśmy problem ulic gruntowych w Gorzowie. Mowa tutaj m.in. o ul. Podgórnej, Półwiejskiej, Skrajne, których mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się na to, że ich ulice w okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym toną w błocie, a do tego są dziurawe jak ser szwajcarski. Natomiast latem uciążliwy jest kurz.

O potrzebie przebudowy ul. Skrajnej pisaliśmy już w 2018 roku w artykule "Co z przebudową ul. Bazaltowej i Skrajnej?". Jednak wtedy władze Gorzowa podkreślały, że droga nie została ujęta w planie remontów i przebudów do 2020 roku oraz w wieloletnim planie inwestycyjnym do 2023 roku ze względu na brak kanalizacji sanitarnej. 

W końcu po trzech latach, mieszkańcy ul. Skrajnej doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia. Władze Gorzowa ogłosiły w końcu przetarg na przebudowę dróg gruntowych w mieście, który obejmie przebudowę ul. Skrajnej. Droga zostanie przebudowana na odcinku 995 metrów i w końcu pojawi się na niej asfalt. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 21 lipca.

Planowane roboty będą polegały na wykonaniu nawierzchni ulepszonej z betonu asfaltowego o grubości 5 cm na podbudowie z kruszywa łamanego (w części podbudowę będzie stanowiła istniejąca konstrukcja drogi, w części będzie wykonana nowa podbudowa). Wykonawca będzie musiał się również zająć wykonaniem poboczy z kruszywa łamanego szerokości 0,5 m do wysokości wykonanej nawierzchni oraz kanału technologicznego. Wody opadowe z powierzchni jezdni odprowadzone zostaną za pomocą pochyleń poprzecznych i spadków podłużnych powierzchniowo w teren przyległy.

Wykonawca będzie miał 2 miesiące od dnia podpisania umowy na przeprowadzenie wszystkich prac. To oznacza, że najpóźniej pod koniec września ul. Skrajna będzie już drogą asfaltową.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości