Wiadomości

Po latach walki mieszkańcy ul. Skrajnej będą mieli w końcu asfalt

2 lipca 2021, 12:16
fot. czytelniczka Małgorzata
Ulica Skrajna to droga odchodząca od ul. Wylotowej na Zakanalu w Gorzowie. Jej mieszkańcy od wielu lat walczyli o przebudowę drogi i asfalt. W końcu się udało. Miasto właśnie szuka wykonawcy, który zajmie się pracami. Na niespełna 1 kilometrze drogi pojawi się asfalt oraz zostanie wykonane pobocze. Najpóźniej pod koniec września ul. Skrajna będzie już drogą asfaltową.

Wielokrotnie na portalu gorzowianin.com poruszaliśmy problem ulic gruntowych w Gorzowie. Mowa tutaj m.in. o ul. Podgórnej, Półwiejskiej, Skrajne, których mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się na to, że ich ulice w okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym toną w błocie, a do tego są dziurawe jak ser szwajcarski. Natomiast latem uciążliwy jest kurz.

O potrzebie przebudowy ul. Skrajnej pisaliśmy już w 2018 roku w artykule "Co z przebudową ul. Bazaltowej i Skrajnej?". Jednak wtedy władze Gorzowa podkreślały, że droga nie została ujęta w planie remontów i przebudów do 2020 roku oraz w wieloletnim planie inwestycyjnym do 2023 roku ze względu na brak kanalizacji sanitarnej. 

W końcu po trzech latach, mieszkańcy ul. Skrajnej doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia. Władze Gorzowa ogłosiły w końcu przetarg na przebudowę dróg gruntowych w mieście, który obejmie przebudowę ul. Skrajnej. Droga zostanie przebudowana na odcinku 995 metrów i w końcu pojawi się na niej asfalt. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 21 lipca.

Planowane roboty będą polegały na wykonaniu nawierzchni ulepszonej z betonu asfaltowego o grubości 5 cm na podbudowie z kruszywa łamanego (w części podbudowę będzie stanowiła istniejąca konstrukcja drogi, w części będzie wykonana nowa podbudowa). Wykonawca będzie musiał się również zająć wykonaniem poboczy z kruszywa łamanego szerokości 0,5 m do wysokości wykonanej nawierzchni oraz kanału technologicznego. Wody opadowe z powierzchni jezdni odprowadzone zostaną za pomocą pochyleń poprzecznych i spadków podłużnych powierzchniowo w teren przyległy.

Wykonawca będzie miał 2 miesiące od dnia podpisania umowy na przeprowadzenie wszystkich prac. To oznacza, że najpóźniej pod koniec września ul. Skrajna będzie już drogą asfaltową.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości