Co z przebudową ul. Bazaltowej i Skrajnej?

30 marca 2018, 11:33, ak
fot. Grzegorz Musiałowicz
Mieszkańcy dwóch zniszczonych dróg w Gorzowie chcieliby, aby na ich ulicach pojawiło się odwodnienia oraz asfalt. W przypadku ul. Bazaltowej jest szansa na nawierzchnię bitumiczną, jednak mieszkańcy ul. Skrajnej będą musieli poczekać jeszcze kilka lat.

Wiele ulic w Gorzowie jest po prostu w tragicznym stanie i często sporo brakuje im do określenia „ulica”. Wszystko przez to, że są nieutwardzone i dziurawe, a podczas opadów deszczu zamieniają się w jedno wielkie grzęzawisko i przejechanie czy też przejście pieszo graniczy z cudem. Lista takich „ulic” jest oczywiście długa, a każdy z mieszkańców chciałby, aby to właśnie jego droga została wyremontowana i doczekała się asfaltu oraz kanalizacji deszczowej.

Wśród takich dróg jest m.in. ulica Bazaltowa, która jest boczną drogą od ul. Żwirowej oraz ulica Skrajana będąca boczną drogą od ul. Wylotowej na gorzowskim Zakanalu. Mieszkańcy obu ulic zwrócili się z prośbą o interwencję do radnego Grzegorza Musiałowicza, który napisał do prezydenta Gorzowa interpelację w tej sprawie. Oprócz tego, mieszkańcy ul. Skrajnej napisali również petycję do władz miasta.

Miasto przyznaje, że obie ulice są zniszczone i wymagają kompleksowej przebudowy. Orientacyjny koszt przebudowy ul. Bazaltowej wynosi około 2 mln zł i w ramach inwestycji zostałby wyremontowany 650-metrowy odcinek drogi na którym pojawiłby się asfalt, powstałyby chodniki i zjazdy do posesji oraz zostałaby wykonana kanalizacja deszczowa. Z kolei przebudowa ul. Skrajnej kosztowałaby 1 mln zł, jednak tutaj zostałby wykonany ciąg pieszo-jezdny na odcinku 1 kilometra oraz odwodnienie drogi. Na oddzielną drogę dla aut i pieszych nie ma szans ze względu na zbyt wąską drogę.

- W wieloletnim planie inwestycyjnym ujęto odwodnienie rejonu ul. Żwirowej raz z terenami przyległymi, w tym ul. Bazaltowej. Realizację pierwszego etapu przewidziano na lata 2018-2019 i po zrealizowaniu odwodnienia, rozważone zostanie wykonanie ul. Bazaltowej z kostki brukowej lub z nawierzchni bitumicznej - tłumaczy Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa

Natomiast przebudowa ul. Skrajnej nie jest ujęta w planie remontów i przebudów do 2020 roku oraz w wieloletnim planie inwestycyjnym do 2023 roku ze względu na brak kanalizacji sanitarnej. Dlatego też zostanie wpisana do planu budżetu na lata kolejne. Z informacji uzyskanej od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wynika, że jeszcze w tym roku ma być rozpoczęta budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Wylotowej, Deszczowej i Skrajnej.

- Do czasu wykonania przebudowy obu ulic będą prowadzone prace utrzymaniowe z wykorzystaniem frezu asfaltowego oraz kruszywa kamiennego. Kiedy tylko warunki atmosferyczne pozwolą będzie można przystąpić do równania ulic. Planowany termin wykonania tych prac do kwiecień – podkreśla wiceprezydent Surmacz.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości