Wiadomości

Rowerzyści opanują ulice Gorzowa. Rusza masa rowerowa

26 czerwca 2021, 10:45
fot. archiwum
Po 1,5 roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, masa rowerowa wraca na ulice Gorzowa. W sobotę 26 czerwca rowerzyści wystartują o godz. 18 z parku Górczyńskiego i będą mieli do pokonania 12-kilometrową trasę. Przejazd zakończy się na Starym Rynku.

Ostatni raz masa rowerowa organizowana przez Stowarzyszenie Rowerowy w Gorzów odbyła się w grudniu 2019 roku. Niestety w 2020 roku wszystkie wydarzenia zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych restrykcji. Jednak mamy dobrą wiadomość dla wszystkich stęsknionych za udziałem w tej imprezie, już w sobotę 26 czerwca masa rowerowa wraca na ulice Gorzowa.

Rowerzyści wystartują o godz. 18 z parku Górczyńskiego i będą mieli do pokonania trasę o długości 12,5 kilometra. Przejazd zakończy się na Starym Rynku. Udział może wziąć każda chętna osoba posiadająca rower. 

Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: star Park Górczyński, następnie rowerzyści pojadą następnie rowerzyści pojadą ul. Okulickiego, Szarych Szeregów, Dekerta, Czartoryskiego, Piłsudskiego, Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej. Następnie zjadą w dół ul. Walczaka i skręcą w ul. Warszawską, dalej pojadą przez most Lubuski i Trasę Nadwarciańską aż do ronda Kasprzaka. Następnie trasa będzie wiodła przez ul. Koniawską, Wiatraczną, Kobylogórską, Grobla, most Staromiejski i ul. Chrobrego. Przejazd zakończy się na Starym Rynku.

- Cieszymy się, że wracamy po tak długiej przerwie. Chcemy zachęcić do udziału w masie rowerowej całe rodziny. Liczymy, że w imprezie weźmie udział weźmie około 700-800 osób. Tym bardziej, że przejazd zakończymy na Starym Rynku tuż przed rozpoczęciem imprezy Dobry Wieczór Gorzów.  Masa rowerowa to doskonała okazja do zdobycia punktów przez nasze miasto w ramach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski – mówi Paweł Najdora ze stowarzyszenia Rowerowy Gorzów.

A tak wyglądał przejazd podczas masy rowerowej w maju 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości