• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

W weekend ruszają mobilne punkty szczepień w Gorzowie

23 czerwca 2021, 09:21
fot. archiwum
Już w ten weekend na terenie Gorzowa ruszą cztery mobilne punkty szczepień. To oznacza, że każda chętna osoba będzie mogła zaszczepić się przede wszystkim preparatem firmy Johnson&Johnson bez żadnej rejestracji. Punkty zostaną uruchomione na stadionie żużlowym, w centrum handlowym Nova Park oraz na parkingu przy Leroy Merlin czy na terenie giełdy.

- Miasto Gorzów wraz z Punktem Szczepień Powszechnych, chcąc dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców, zainteresowanych szczepieniem, uruchomi punkty szczepień mobilnych. Już w najbliższy weekend wszyscy chętni będą mogli skorzystać z tej formy zaszczepienia w trzech lokalizacjach na terenie miasta – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Mobilny punkt szczepień pojawi się ponownie na stadionie im. Edwarda Jancarza, tak jak miało to miejsce podczas meczu z Unią Leszno, który odbył się 6 czerwca o czym pisaliśmy w artykule „Kibice Stali Gorzów szczepią się podczas meczu”. Również podczas meczu z GKM Grudziądz, który odbędzie się w piątek 25 czerwca, kibice będą mogli się zaszczepić. Punkt szczepień na stadionie będzie czynny w godz. 15-19.

Drugi mobilny punkt szczepień zostanie utworzony na terenie galerii Nova Park, na I piętrze naprzeciwko sklepu Stali Gorzów. Punkt będzie działał w następujące dni w piątek 25 czerwca w godz. 15-19, sobotę 26 czerwca w godz. 10-18 oraz w niedzielę 27 czerwca w godz. 10-18. 

Z kolei trzeci mobilny punkt szczepień powstanie na parkingu przy Leroy Merlin przy ul. Słowiańskiej. Tutaj będzie można zaszczepić się w sobotę 26 czerwca w godz. 10-18 oraz niedzielę 27 czerwca w godz. 10-18.

A także w czwartym miejscu, czyli na terenie giełdy przy ul. Złotego Smoka. Tutaj chętne osoby będą mogły się zaszczepić w godz. 9-12.30 w niedzielę 27 czerwca. Jak podkreśla miasto, uruchomienie tego punktu będzie będzie uzależnione od panujących warunków atmosferycznych.

Jak informuje firma Medi-Raj, która odpowiada za szczepienia - każda osoba będzie miała wybór, jeżeli chodzi o szczepionkę. Będzie można wybrać czy chce się preparat firmy Johnson&Johnson, Pfizer czy AstraZeneca.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości