Wiadomości

Pijana i bez prawa jazdy uciekała policjantom

15 czerwca 2021, 10:32, red
Kierowca osobowego nissana jechał Trasą Nadwarciańską zygzakiem i wykonywał nerwowe manewry. Takie zachowanie wzbudziło uzasadnione podejrzenia policjantów, którzy postanowili zatrzymać samochód. Okazało się, że za kierownicą siedziała pijana kobieta.

Zanim jednak policjanci zdołali zatrzymać kierującą nissanem, ta widząc sygnały świetlne i dźwiękowe, jeszcze przyspieszyła. Jednak po kilkuset metrach zrezygnowała z dalszej jazdy.

- Kiedy policjantom udało się zatrzymać kierującą do kontroli, podejrzewali, że może być nietrzeźwa. W samochodzie znajdowały się puste puszki i butelki po alkoholu. Te przypuszczenia zostały potwierdzone. Sprawdzenie na alkomacie wskazało, że 21-latka ma prawie promil alkoholu w organizmie – mówi Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak się okazało, kobieta nie posiadała wcale uprawnień do prowadzenia samochodu, a nissan, którym jechała, nie należy do niej. Właściciel prawdopodobnie nawet nie wiedział, że kobieta go zabrała. 21-latka została zatrzymana przez policjantów.

To nie była jedyna osoba, która noc spędziła w celi gorzowskiej komendy, bo 32-letni pasażer był poszukiwany. Za popełnione przestępstwo powinien rok spędzić w zakładzie karnym. Kobieta kierująca nissanem usłyszała zarzuty za zdarzenie z nocy z piątku na sobotę. Dotyczą one kierowania autem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. Odpowie także za to, że bez wiedzy właściciela zabrała jego auto.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości